Kadın

Londra Moda Haftası Sonbahar-Kış 2024 Defilelerinden Öne Çıkanlar

Londra Moda Haftası, 1984’teki açılış döneminden bu yana Vivienne Westwood, Alexander McQueen ve John Galliano üzere günümüzün dünyaca ünlü tasarımcılarının sevinçli ve doğuşçu doğum yeri olarak biliniyor. Londra Moda Haftası’nın 40. yılına uygun bir formda sona eren programda, yetişen İngiliz yeteneklerin umut dolu gücü vardı.

Bu Londra Moda Haftası, organizatörlerin gerçek kürkü podyumlarda büsbütün yasakladığı birinci hafta oldu. Burberry’nin kentli ve maceraperest cazibesinden Simone Rocha’nın kaprisli romantizmine kadar, her bir dizayncı farklı bakış açısı ve modanın sonlarını zorlamak için sarsılmaz bir kararlılık sundu.

@londonfashionweek 40. sürümünün büyüleyici dünyasına adım atın. Modanın nabzının en güçlü attığı yerde yaratıcılığın ve yenilikçiliğin tepesi. Bu dönem, unutulmaz koleksiyonlarıyla kalpleri ve zihinleri yakalayan vizyoner dizayncıları gözler önüne sererek, kıymetli vitrinlerden dikkat çeken

İşte Londra Moda Haftası Sonbahar-Kış 2024 defilelerinden öne çıkanlar…

BURBERRY
MACERACI VE KENT GEZGİNİ

Daniel Lee’nin Burberry için hazırladığı üçüncü koleksiyonu, klasik silüetleri çağdaş bir dokunuşla yeniledi. İngiliz klasiklerini yeni biçimler, cesaretli tonlar ve açık hava ilhamıyla güncelledi. Lee, İlkbahar/Yaz 2024’te olduğu üzere İngiltere’nin eşsiz doğal ortamlarından ilham aldı ve dış yer cazibesini inançta tutan esirgeyici bir özle birleştirdi.

ERDEM
ROMANTİK DİVA
İngiliz-Türk dizayncı Fazilet Moralıoğlu tam bir romantik; hasebiyle merhum İtalyan opera efsanesi Maria Callas’ın ilham perisi olması sürpriz değil. Fazilet, Diva’nın ömrünü derinlemesine araştırdı, onun sahne içi ve sahne dışındaki silüetlerinden ilham aldı. Sanat tarihinde silinmez bir iz bırakan bir bayanın yiğit ve teatral bir kutlamasını, kaliteli işlemeler, uzun deri eldivenler ve gösterişli mücevherlerden oluşan görünümlerle hatırlattı.

JW ANDERSON
YENİ JENERASYON NOSTALJİ

JW Anderson’ın referans noktaları, nostaljiye çarpık bir bakış ve jenerasyonlar ortası temas noktalarının birleşmesiydi. Koleksiyon, giyinmenin ruhsal incelemesini ele alıyor. Bizi yanımıza bakmaya, gündelik hayattaki hoşluğu bulmaya ve en sıradan olanı takdir etmeye davet ediyor.

MOLLY GODDARD
MODERN HACİM

İngiliz moda dizayncısı, 60’lı yılların hacimli gece elbiselerinden ilham aldı. Lakin onlara çağdaş bir dokunuş kattı ve o periyotta bayanların sıklıkla giydiği dar korseleri öne çıkarmayı reddetti. Bunun yerine esnekliği ve kolaylığı benimsedi; çağdaş kullanıcılar için daha konforlu hale getirmek emeliyle metal korseleri elastik bellerle değiştirdi.

ROKSANDA
SANATSAL YOLCULUK
Roksanda, günlük hayata bir övgü olarak özgün imgeleri yine hayal ederek dokunsallığın bir seyahatine çıkıyor. Le Corbusier’in sanatsal seyahatinden ilham alan koleksiyon, varlıklı dokumaları sahneye koyuyor. El üretimi heykelsi takılar, Le Corbusier’in son devir yapıtlarının ruhunu yansıtırken, terzilik çağdaş bir dokunuş sunuyor.

SIMONE ROCHA
KARANLIK ROMANTİZM

Simone Rocha, kocasını kaybettikten sonra yaklaşık 40 yıl boyunca siyah giyen Kraliçe Victoria’nın yas elbiselerinden ilham alan, şeffaflık oyununa ve iç giysiye odaklanan bir koleksiyonla korse keşfine devam etti.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu