Kadın

Kokunun İzinde

Kokunun tesiri, insanlığın en eski ve en etkileyici keşiflerinden biridir. Bir şişe parfümün içinde, vaktin ötesine uzanan bir öykü gizlidir. Her bir parfüm, bir sanat yapıtı üzere itinayla hazırlanmış ve titizlikle seçilmiş notalarla doludur.

Eski vakitlerin zarafetiyle çağdaş çağın yüreği ortasında temas kuran en yeni parfümler, vakitsiz bir ruhu yakalamak için gayret ediyor. Tahminen de bir yandan geçmişin nostaljisini, öbür yandan geleceğin umudunu taşıyorlar. Her kokunun bir notayla başlayan ve binlerce hisle dolu bir seyahate dönüşen öyküsü, insanı bir masal diyarına taşıyor.

Her parfüm, tıpkı vakitte yeni bir macera demek… Her bir şişe, bir diğer dünyanın kapısını ortalar; içine girdiğinizde, sizi bilinmeyenin heyecanıyla dolu bir seyahate çıkarır. Kim bilir, tahminen de bu en yeni parfümlerden birinin izinde, kendinizi yine keşfedecek; unutulmaz anların izini süreceksiniz.

EX NIHILO Babylone Chandigarh Express Eau de Parfum
10.670 TL
Ex Nihilo’nun Babylone serisinin yeni üyesi, çiçeksi, odunsu ve deri notalara sahip etkileyici bir koku… Üst notalarında mandalina, bergamot, kakule, orta notalarında yasemin, Mahonial, davana, köknar balzamı, deri akoru, alt notalarında paçuli, vetiver, tonka fasülyesi ve benzoin ile ütopik bir seyahati sembolize ediyor.
neo-bloom.com

MUGLER Alien Hypersense Eau de Parfum
4.550 TL
Sulu meyvemsilik, odunsuluk ve çiçeksiliğin duyusal sıçramasını katmanlayan Alien Hypersense Eau de Parfum, yepyeni Alien’in imzası olan güneş yasemini sambacını açığa çıkararak güçlendiriyor.
sephora.com.tr

KIKO MILANO Stellar Love Moonlight Spark Eau de Parfum
799 TL
Cildi çiçek ve meyveli notalarla romantik bir kokuyla saran bir parfüm… Mirabelle eriği, taze bergamot ve portakal çiçeğinin sofistike üst notalarıyla açılıyor. Kalbinde ise ahududu, yabani çilek, narin beyaz gül ve kiraz çiçeğinin tatlı esansları yayılıyor.
kikomilano.com.tr

GIVENCHY Irrésistible Very Floral Eau de Parfum
4.058 TL
Ana notalarında gül ve beyaz çiçek dikkat çeken çiçeksi koku, ylang-ylang’ın baştan çıkarıcı tarafı ve yaseminin büyüleyici tatlılığı ile zenginleştirilmiş. Kalbinde ise büyüleyici gülün ağır aroması, Fransız Frenk üzümü tomurcuğu ve Hindistan cevizi suyu ahenginin şaşırtan notalarıyla harmanlanarak duyuları yüceltiyor.
givenchybeauty.com

L’OCCCITANE Herbae Iris Pallida Eau de Toilette
2.660 TL
Provence’ta yaz başlarken çiçek açan Iris Pallida’nın ihtişamı, kutsal otların özgünlüğüyle yumuşak bir formda bir ortaya geliyor ve sonunda yeşilin taze doğallığı sıcak bir duygusallıkla tabir eden bu kokuya hayat veriyor.
loccitane.com.tr

GUERLAIN Néroli Plein Sud Eau de Parfum
395 $
Neroli’nin tazeliği, Fas kökenlerini ve ruhunu yine keşfetmek için baş döndürücü baharat dünyası ve ormanlara gerçek yola çıkıyor. Ünlü kaşif ve Küçük Prens’in muharriri Antoine de Saint Exupéry’nin gerçekleştirdiği güney seyahatlerinden ilham alan Guerlain Parfümeri, yer ile gökyüzü ortasında nefes kesici bir koku seyahati yarattı.
guerlain.com

DIOR New Look Eau de Parfum
330 $
1947’de Christian Dior’un ikonik ekibi ile örneklenen New Look, cesaretli ve şık silüetiyle modayı devrimleştirdi. Bugün, Dior Parfüm Kreatif Yöneticisi Francis Kurkdjian, bu kıymetli mirası, bayanlar ve erkekler için bahadır bir parfüm olarak tekrar yarattı. Klasik amber esansının sonlarını zorlayan yaratıcı bir yaklaşımdan doğan New Look, aldehitlerin eşsiz ve şaşırtan tazeliği ile açılıyor. Devamında frankincense ve amber tonlarının duygusallığını ortaya koyarak uzun vadeli ve saran lüks bir koku sunuyor.
dior.com

JO MALONE Red Hibiscus Cologne Intense
5.500 TL
Etkileyici kırmızı hibiskus notaları, şık arap yasemini ve vanilyanın duygusal notalarıyla harmanlanıyor. Sıcak ve egzotik bir çiçek kokusu ortaya çıkıyor.
jomalone.com.tr

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu