Kadın

Yüz Yağı Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?

Yüz yağları, mevcut cilt bakımı trendinin büyük bir bölümünü oluşturuyor, ancak insanlar onlar hakkında bilgi sahibi değil. Bu nedenle, cilt bakım rutininize yağ eklemenin cildinize son derece fayda sağlayabileceğini bu makalemizde anlatacağız. Yüz yağı 2023’te her zamankinden daha fazla trend olacak gibi görünüyor.

Yüz yağlarını her yaş grubundaki kadınlar kullanıyor. Bu nedenle, yüz yağlarının faydalarını, kimlerin kullanması gerektiğini, hangi seçeneklerin hangi cilt tipi için iyi olduğunu ve daha fazlasını anlatacağız.

Yüz Yağları ve Serumlar​

Yüz yağlarıyla ilgili birçok efsane vardır. Çoğu kişi bunun ciltleri için olmadığını, yüzünü yağlandıracağını, gözenekleri tıkayacağını ve hatta neden olacağını düşünür. Ancak bu doğru değil. Yüz yağlarını sürmenin en büyük faydası dermal tabakayı nemlendirdiği gibi kurumasını da önlemesidir.

Yüz yağlarının yerini serumların almıştır. Ancak, ikisi de biraz farklı çalışır. Serumlar cilt tabakasında yağlardan daha hızlı emilir. Çoğu durumda, yağlar doğal kaynaklardan çıkarılır ve bu da onları cildiniz için ideal bir uyum haline getirir. Ancak kişinin cilt tipini bilmesi ve hangi ürünlerin ona uygun olduğunu bilmesi gerekir.

Yüz Yağının Faydaları​


Yağlı, karma, hassas ve kuru cilt tiplerine sahip kadınların yüz yağlarını kullanabilir. Uygun ürünü kullanmanız koşuluyla sıkılığı artırır, hidrasyonu korur ve sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olurlar.

Diğer avantajlar şunları içerir:

  • Elastikiyetin iyileştirilmesi
  • Gözeneklerin genişlemesinin azaltılması
  • Serbest radikalleri nötralize etmek
  • Antioksidanlarla yüklü
  • Omega 3, Vitamin A, C ve D açısından zengin

Cildimizin nemini korumak için yağa ihtiyacı vardır. Bu nedenle haftada bir veya iki kez yüz yağları kullanılabilir. Kuru cildiniz, ince çizgileriniz, veya erken yaşlanma belirtileriniz varsa, yüz yağları dermal tabakayı yenilemeye ve parlaklık katmaya yardımcı olabilir. Böyle bir durumda haftada üç defadan fazla olmamak üzere yağ uygulayabilirsiniz.

Yüz Yağı Nasıl Uygulanır?​

  1. Yüzünü temizle.
  2. İki ila üç damla yağ alın (maksimum) ve bunları nemlendiricinize ekleyin.
  3. Karışımı yüzünüze parmağınızla hafifçe masaj yaparak uygulayın. Optimum hidrasyon sağlayacaktır.
  4. Doğrudan uyguluyorsanız, ürünü cildinize hafifçe dokunun. Hafifçe dokunmak daha hızlı emilmesini sağlayabilir.


Bir kerede çok miktarda yağ kullanılmaması gerekir. Çünkü fayda sağlamak yerine daha fazla zarar verebilir. Ayrıca yüzünüze agresif bir şekilde sürtmemeye dikkat etmelisiniz, yoksa kızarıklığa neden olur.

Cilt Tipine Göre Yüz Yağları​

Normal cilde sahip kişiler , skualen yağı veya hindistancevizi yağı kullanmalıdır. Dermal tabaka üzerinde hafiftirler. Sızma badem yağı ve kuşburnu yağı, nemlendirmeyi artırdıkları için kuru ciltler için mükemmel seçimlerdir.

Karma cilde sahip kadınlar çay ağacı yağı, argan yağı ve üzüm çekirdeği yağı kullanabilirler. Doğru miktarda beslenme sağlarlar. Aloe vera yağı ve moringa yağı hassas ciltler için iyidir.

Ancak sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa, önce bir doktora danışmalı ve sizin için en iyi neyin işe yarayacağına karar vermesine izin vermelisiniz. Yanlış ürünü kullanırsanız, cildinizde bir kırılmaya neden olabilir ve cildinize zarar verebilir.

Doktor, Omega 6, Omega yağ asitleri ve içeren yağları almanızı önerir. Bu tür yüz yağları cilt dokusunu iyileştirmeye yardımcı olabilir ve cilt bakım rutininize kusursuz bir katkı olabilir.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu