Teknoloji

Yeni Outlook Uygulaması Teams Toplantılarına Katılma Takviyesi Sağlayacak

Microsoft, 2023’ün sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana Windows’ta bulunan yeni Outlook uygulamasına yavaş yavaş yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket bugün, yeni Outlook için Microsoft Teams’te toplantılara katılmayı kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı.

Microsoft bir blog yazısında, Outlook yahut Teams’ten çevrimiçi bir toplantı oluşturulursa Outlook kullanıcılarının e-posta uygulamasından ayrılmalarına gerek kalmadan Teams toplantılarına katılabileceklerini belirtti.

Ayrıca Outlook kullanıcılarının uygulamadaki “takvim özeti, toplantı detayları, içerik menüsü, Günüm ve hatırlatıcı” üzere çeşitli ekranlardan toplantı sohbeti başlatabileceğini ekledi.

Microsoft’a nazaran, rastgele bir Teams toplantısını düzenleyen kişinin toplantı sohbet unsurları, toplantıya Outlook aracılığıyla katılan şahıslar için de geçerli olacak.

Şirket, bu yeni özelliğin çabucak kullanıma sunulacağını söylüyor. Windows’taki yeni Outlook uygulamasını kullanan kullanıcılar, Şubat ayından itibaren uygulamayı kullanarak Teams toplantılarına katılabilecekler.

Bununla birlikte yeni Outlook uygulamasının performansını güzelleştirecek ekstra güncellemeler de devam ediyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu