Oyun

STALKER 2 Türkçe Lisan Takviyesi ile Mi Geliyor?

Görünüşe nazaran STALKER 2 Türkçe lisan desteği ile satışa sunulacak. Yaşanan aksiliklerin akabinde geliştirilme basamağına devam edilen oyun için, resmi erteleme haberi ile biz Türk oyuncular için hoş bir gelişme de yaşandı. Ayrıntılar haberimizde.

STALKER 2: Heart of Chornobyl bu yılın merakla beklenen oyunları ortasında yer alıyordu. PC (Epic Games Store ve Steam) ve Xbox Series için birinci olarak 28 Nisan 2022 olarak belirlenen çıkış tarihi 8 Aralık 2022’ye ertelenmiş olsa da, 24 Şubat 2022 tarihinde Rus ordusunun Ukrayna topraklarını istilasıyla başlayan savaş, son derece büyük ve acı dolu sonuçlara yol açmıştı. Sayısız sivil kayıplarının yaşanmasının yanı sıra, ülkedeki oyun kesimi de önemli manada yaralar almıştı. Bu yaraların biri de GSC Game World tarafından geliştirilmekte olan oyunun geliştirilme sürecinin süresiz olarak durdurulmasıydı.

Ne var ki 23 Mayıs 2022 tarihi prestijiyle yapılan yeni duyuruyla, STALKER 2 için geliştirilme sürecinin kaldığı yerden devam ettiğini öğrenmiştik. Lakin yaşanan bu olayın sonucunda bir ertelenmenin yaşanacağı da kaçınılmazdı ki, beklenen de oldu. GSC Game World tarafından yapılan duyuru ile oyun, 2023 yılına ertelenenler kervanına katıldı.

Duyuruya ek olarak, hem GSC Game World Youtube kanalı üzerinden Türkçe meali ile Savaş Sırasında Oyun Geliştirme ismiyle bir geliştirici günlüğü hem de STALKER 2 için yeni bir fragman yayınlandı. Çabucak aşağıdan izleyebileceğiniz geliştirici günlüğünde, stüdyo çalışanlarının yaşadıkları ekranımıza geliyor.

Yeni yayınlanan Enter the Zone ise karakterimizin Zone’a nasıl girdiği gösterilir iken, hem bahsi geçen bölgeye ve öykü anlatımına bir bakış atma fırsatımız oluyor. Ayrıyeten Zone’ın insanlığın gelişmesi için keşfe başlamak ismine yeteri kadar inançlı olduğunu söyleyen tabip ile yapılan röportaj da sesli olarak yer alıyor. Ne var ki sizin de göreceğiniz üzere durum hekimin söylediğinin tam aksi iken, daha fazla doğaüstü elementler de göze çarpıyor.

STALKER 2 Türkçe Lisan Takviyesi ile Satışa Sunulacak

Son olarak, STALKER 2 oyununun Steam sayfasına baktığımızda, desteklenen on yedi lisan ortasında artık Türkçe de yer alıyor. Şimdilik çıkış tarihi aşikâr olmayan oyunun ülkemizde Türkçe altyazı ve arayüz ile çıkacak oluşu, sahiden de hoş bir gelişme oldu diyebiliriz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu