Oyun

Starfield Senaryo Uzunluğu Belirli Oldu

Oyun Direktörü Todd Howard tarafından yapılan açıklama ile Starfield senaryo uzunluğu aşağı üst muhakkak oldu. Bizleri stüdyonun evvelki oyunlarından % 20 daha uzun bir oyun bekliyor. Pekala yeni oyun ne kadar uzun olacak? Ayrıntılar haberimizde.

Hafta sonunda gerçekleştirilen Xbox & Bethesda Games Showcase sunumu, on beş dakikalık Starfield oynanış gösterimi ile sona ermişti. Bu süreçte, Oyun Direktörü Todd Howard tarafından yapılan anlatım ile bilim-kurgu rol yapma oyunu hakkında oldukça de bilgi sahibi olmuştuk. Hem birinci kişi hem de üçüncü kişi bakış açısından oynanabilen Starfield’ın senaryosunda göreceğimiz Kreet uydusu ve New Atlantis kentini görebilmiştik.

Videonun ilerleyen kısımlarında ise çatışma mekanikleri, kilit açma, karakter özelleştirme ve üretim sistemlerini ve hayatta kalmamızı ve kaynak üretmemizi sağlayan dış karakol ve uzay gemisi inşa etmenin ve özelleştirebilmenin mümkün olabildiğini de öğrenmiştik.

Starfield Senaryo Uzunluğu Ne Kadar Olacak?

Bu sunumun akabinde IGN tarafından yapılan bir röportaj sırasında konuşan Oyun Direktörü Todd Howard, Starfield hakkında yeni bilgiler sunmaya devam etti. Söylenene nazaran oyunun ana senaryosu otuz yahut kırk saatte tamamlanabilecekmiş. Bu, stüdyonun evvelki rol yapma oyunlarından % 20 daha uzun bir mühlete tekabül ediyor iken, bir dizi yan misyonu de tamamlamanız durumunda bu müddet daha da uzayabilecekmiş.

Howard ayrıyeten geliştirici grubun oyunun çıkışı sonrasında yayınlanacak olan indirilebilir içerikler ve genişletme paketleri üzerinde çalıştığını da söyler iken, mod takımının de vakit içerisinde enteresan içerikler ile de karşımıza çıkacağını kelamlarına ekledi. Bunlar da elbette Starfield ile daha fazla vakit geçirmek isteyen oyuncular için pek hoş fırsatlar olacak.

Röportajın ilerleyen kısımlarında, bilim-kurgu rol yapma oyununda dört ana kentin bulunacağını ve sunumda gördüğümüz New Atlantis’in hem Starfield’ın hem de geliştirici grubun bu vakte kadar yarattıklarının en büyüğü olacağı da söylendi.

Son olarak, Bethesda şirketinin The Elder Scrolls 6 sonrasındaki oyununun Fallout 5 olacağı da bir sefer daha teyit edildi. Ne var ki en son Kasım ayı içerisinde haberdar olduğumuz serinin yenisi için oldukça uzun bir müddet beklemek gerekecek. The Elder Scrolls 6 oyununun daha ön-hazırlık etabında olduğunu ve Starfield çıkmadan tam manasıyla geliştirilme kademesine geçilmeyeceğini de hesaba katacak olursa, Fallout 5 bize şu anda yıldızlardan bile uzak diyebiliriz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu