Oyun

Yeni Need for Speed Temmuz Ayında Duyurulabilir

Tom Henderson tarafından söylenene nazaran, yeni Need for Speed ile önümüzdeki ay tanışacağız. Yeni oyun hakkında ek birkaç ayrıntıya da yer vermiş olan Henderson, Skate için de hazır olmamız gerektiğini belirtmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Bu sene, çıkmasını beklediğimiz yeni Need for Speed ile en nihayetinde tanışacağız. Esasen geçtiğimiz sene çıkması planlanmış olsa da, bildiğiniz üzere geliştirici stüdyonun Battlefield 2042 için DICE ile ortaklaşa çalışmasından ötürü ertelenmişti.

Şimdiye kadar ne Electronic Arts ne de Criterion Games tarafından yapılmış resmi açıklamalar olmasa da, daha evvelce yaşanan sızıntılar ile Chicago kentinin hayali versiyonunda geçecek olan bir öykünün sunulacağı oyunun fotoğraf kalitesinde görsellik ile bizi karşılayacağı, anime ögelerinin olacağı ve yalnızca mevcut jenerasyon konsollar ve PC için çıkacağına dair birtakım bilgiler öğrenmiştik.

Bildiğiniz üzere Amerika menşeli yayıncı bu sene EA Play Live sunumunu iptal etmişti. Fakat geliştirilme kademesindeki her bir oyun hakkında merak edilen ayrıntıları, vakti geldiğinde açıklayacağını söylemekten de geri durmamıştı.

Yeni Need for Speed Temmuz Ayında Karşımıza Çıkabilir

Oyun kesiminin ünlü simalarından olan Tom Henderson, Exputer üzerinden yayınladığı yeni raporunda Electronic Arts şirketinin Temmuz ayı içerisinde birkaç duyuruda bulunacağını söyledi. Bu duyurulardan bir tanesi Need for Speed: Unbound ismiyle serinin yeni oyunu olacağını belirtti. Üstte bahsettiğimiz anime ögelerine da değinen Henderson, karakter dizaynlarının The Boondocks isimli televizyon dizisine misal olacağına dikkat çekmiş. Ayrıyeten oyunda, oyuncuların harita üzerinde karşılaşıp da yarış başlatabilmelerine dayanan eşsiz bir buluşma sisteminin olacak iken aktif durumda bir demiryolu da bulunacakmış. Ne var ki bunun yarışlarda rastgele bir rol oynayıp oynamayacağı bilinmiyor.

Bahsi geçen raporda, skate. olarak nitelendirilen ve uzun vakittir beklenen Skate serisinin sil baştan üretim oyununun da tekrar Temmuz ayı içerisinde duyurulacağı söyleniyor. Şimdilik hakkında pek fazla ayrıntı paylaşılmamış olsa da, PC için de çıkacağı onaylanmış ve Nisan ayı içerisinde de kısa bir oynanış görüntüsü sızdırılmıştı.

Son olarak, şimdilik ismi geçmiyor olsa da, ünlü futbol serisinin sıradaki üyesi de yeniden önümüzdeki ay içerisinde duyurusunu beklediklerimiz ortasında yer alıyor. Bakalım Electronic Arts karşımıza ne sürprizler ile çıkacak? Beklemedeyiz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu