Oyun

Half-Life: Alyx – No VR Mod için Aktüel Durum Ortaya Çıktı

SoMNst tarafından yayınlanan yeni görüntü ile Half-Life: Alyx – No VR Mod ile ilgili olarak yaşanan son gelişmeler aktarıldı. Görünüşe nazaran bahsi geçen mod, kesin haline bir oldukça yakın. Ayrıntılar haberimizde.

Valve, epey uzun bir vakitten sonra yeni bir Half-Life geliştirmişti. 2020 yılının Mart ayında satışa sunulmuş olan Half-Life: Alyx, hayli ilgi alımlı ve heyecan verici bir oyun olmasının yanı sıra ne yazık ki yalnızca sanal gerçeklik aygıtları üzerinden oynanabiliyor olması ile oyun kitlesine tam manası ile ulaşamamıştı.
Her ne kadar şu an Valve oyunun sanal gerçeklik aygıtı olmadan oynanabilen versiyonunu yapmayı planlamıyor olsa da, birçok mod üreticisinin bu alanda büyük efor sarf ettikleri çalışmaların mevcut olduğunu söyleyebiliriz. SoMNst da bu üreticilerden bir tanesi ve ortaya koymak için uğraştığı mod da bir oldukça dikkat çekiyor.

2020 yılının Temmuz ayı prestijiyle çalışmalara başlayan SoMNst, belli vakitlerde yayınladığı görüntüler ile kusur çözümlemeleri ve iyileştirmeler, silah değiştirme animasyonlarının eklenmesi, üretim istasyonunun büsbütün çalışır halde olması ve yeni kullanıcı arayüzü ikonları dahil kaydedilen kademenin ne durumda olduğuyla ilgili olarak takipçilerini bilgilendirmişti.

Half-Life: Alyx – No VR Mod Ne Durumda?

Half-Life: Alyx – No VR Mod ile ilgili yeni bir görüntü yayınlayan SoMNst, mevcut durum ile ilgili yeni ayrıntılar verdi. Söylediğine nazaran, modun oyunun son versiyonu ile uyumluluğu sağlanmış. Dahası ise etkileşim sistemi güzelleştirilmesi, Shotgun eklenmesi, Half-Life 2 merdivenlerinin dinamik olarak yaratılabilmesi dahil birçok yenilik bulunuyor. Ayrıyeten birçok güzelleştirmenin uygulandığı ve birçok şeyin sıfırdan tekrar yapıldığı da söylenmiş.

SoMNst tarafından şimdi net bir çıkış tarihinin verilmediği No VR Mod için yayınlanan son görüntüye aşağıdan izleyebilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu