Oyun

Yeni PUBG: Battlegrounds Haritası Önümüzdeki Ay Geliyor

Yapılan açıklamalar ile yeni PUBG: Battlegrounds haritası önümüzdeki ay içerisinde Battle Royale oyununa eklenecek. Yayıncı Krafton ise öncesinde, hem harita hakkındaki merak edilen ayrıntıları hem de yeni özellikleri ortaya koydu. Bakalım bizleri neler bekliyor?

Krafton tarafından verilen ayrıntılara nazaran, yeni PUBG: Battlegrounds haritası Deston ismi altındaki yeni 8 x 8 harita 13 Temmuz 2022 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacak. Buna ek olarak, yükseltici, yardımcı paraşüt, akaryakıt istasyonları üzere yeni hareket mekanikleri ve özellikler, yeni silahlar ve yeni bir taktiksel teçhizat da oyuncuların beğenisine sunulacak. Verilen ayrıntıların tamamı şöyle;

Yeni PUBG: Battlegrounds Haritası Deston Olacak

KRAFTON, Inc., PUBG: BATTLEGROUNDS’un en yeni haritası Deston’un 13 Temmuz’da çıkışını yapacağını açıkladı. Oyuncular Geliştirici Mektupları ve malzemeler aracılığı ile bu su basmış, fütüristik mega kentin imgelerini kısmen gördüler ve artık Dave Curd’ün (PUBG Studios Kreatif Direktörü) ve Michael Gilardi’nin (Madison, PUBG Kozmosu Geliştirme Ünitesi Yöneticisi) 25 Haziran günü canlı yayınlanan Dev Talk etkinliğinde açıklanan Deston haritasını derinlemesine inceleyebilecekler. Aşağıda Dev Talk boyunca gösterilen Deston’ın ayrıntılı bir özetini ve yeni özelliklerini görebilirsiniz.

Yeni Harita: Deston

Görüntüsünün, hissiyatının ve mekaniklerinin PUBG: BATTLEGROUNDS’a uygun olmasını sağlamak hedefiyle bu 8×8 harita tasarlanırken Haven’ın çeşitli öğeleri ve geri bildirimleri dikkate alındı. Deston oyunda yer alan en büyük, en uzun ve en ağır haritadır. Oyuncular bir maç boyunca, Deston’daki yüksek ve dikey binalardan inişli çıkışlı doruklara, ovalara ve yeni tasarlanmış bataklıklara kadar ağır bir kent ortamında bulunacaklar. Harita eğlenceli bir oynanış ve oyuncuları gerçek bir savaş ortamına çekmek ortasındaki o ince noktayı sunmayı hedefliyor. Deston, oyuncuları haritanın her ortamını öğrenmeye sevk ederek buralarda tavuk yemeği kazanabilmek için farklı teçhizatları, araçları ve siperleri göz önünde bulundurmaları konusunda zorlayacak. Deston’ın yeni bölgeleri hakkında daha fazla ayrıntısı aşağıda bulabilirsiniz.

  • Bataklık – PUBG: BATTLEGROUNDS’un birinci bataklık alanı haritanın kuzey kısmında tasarlandı. Bu alan oyuncular için yeni tecrübelerle dolu eşsiz bir bölgedir. Ağır ve yemyeşil mangrov ormanı, yakın civarda çeşitli çatışmaların gerçekleşmesine yol açar.
  • Merkezi Ovalar – Merkezi ovalar, oyuncuların tanıyıp sevdiği klasik tecrübesi sunar. Erangel ve Taego’ya emsal olarak, bu alan oyuncuların keşfetmesi için siper, görünüm ve ilgi cazip noktalar (POI) ortasında bir istikrar kurar. Merkezi ovaların içinde yer alan Lodge POI, oyunda yapılmış en büyük binadır. Oyuncular, bu binaya süratlice girebilirler ve ava gidenlerin nasıl avlandığını gözlemleyebilirler.
  • Konser Bölgesi – Oyuncular havada süzülen devasa bir tavuk balonuna denk gelirlerken parti müdavimleri konser bölgesinde bir top bulacaklar. Paintball Arena ayrıyeten kısa, orta ve uzun aralı çarpışmalar için fırsatlar sağlayacak. Gelecekte Ekipli Vefat Oyunu moduna gelebilme ihtimalinden ötürü oyuncular bu alana aşina olmak isteyeceklerdir.
  • Batı Dağlık Bölge – Nişancılar, oyuncuların nişancı ve keskin nişancı tüfeği maharetlerini test ederek batıda bulunan dağlık bölgenin sunduğu imkanlarının tadını çıkaracaklar. Minimal bitkiler ve geniş bir görüş düzeyi ile, kuşku gütmeyen oyuncular kendilerini nişangah işaretinin tam ortasında bulabilirler. Issız kıyı adası bölgesindeki dolambaçlı zirveler ve kayalık atmosfer, daha fazla saklanma ve dolambaçlı uğraşlara imkan verecek.

Yeni Hareket Mekanikleri ve Özellikleri

  • Yükseltici – Harita resmi olarak yayınlandığında PUBG: BATTLEGROUNDS’a, oyuncuları Deston etrafında taşımak için yesyeni bir hareket mekaniği geliyor. Yükseltici, motorlu bir makaradır ve oyuncular onları özel Hücre Kuleleri de dahil, birtakım binaların duvarına bağlı olarak görebilirler. Bu yeni mekanik, oyuncuların yerden bir binanın zirvesine sıkıntısız bir halde geçiş yapmalarına ve geri inmelerine imkan sağlayacak. Ayrıyeten oyuncuların yükselticileri kullanmak için rastgele bir özel eşya taşıması gerekmeyecek ve suratı sprint tuşu ile ayarlanabilecek.
  • Yardımcı Paraşüt – Şayet üzerinden atlayamayacaksanız PUBG: BATTLEGROUNDS’da şimdiye kadar tanıtılan en yüksek binaları tasarlamanın bir manası yok – bu sebeple de oyuncuların Deston’ın yüksek yerlerinden korkmadan atlamaları için her vakit mevcut olan Yardımcı Paraşüt tasarlandı. Yardımcı Paraşüt, oyuncuların envanterlerinde mevcut bir eşyadır ve her vakit açık kalır, bu nedenle paraşüt, oyuncular haritaya inerken paraşütlerini takabilecek ve vaktinden evvel onları yerden kurtarabilecek formda hareket edecektir. Ayrıyeten üzerlerinde yükselticiler olan özel Hücre Kuleleri, oyuncuların yükselticiyi yardımcı paraşüt ile birleştirmesine ve haritada seyahat etmek için sapan gibisi bir hareket oluşturmasına imkan tanır.
  • Benzin İstasyonları – Deston, oyuncuların haritada gezinirlerken araçlarına akaryakıt almalarını sağlayan ve işleyen akaryakıt istasyonlarını sunuyor. Ama şayet bu istasyonlar vurulursa, oyuncular Michael Bay patlamalarının tam tesirini yaşayabileceği konusunda dikkatli olmalılar.

Yeni Taktiksel Teçhizat: Mavi Çip Dedektörü

Deston’ın çıkışıyla birlikte Mavi Çip Dedektörü de yeni taktiksel teçhizat olarak oyuna dahil oluyor. Mavi Çip Dedektörü, gözlemci dürbünün yakın menzil olanıdır ve oyuncuların makul bir yarıçap içindeki rakiplerinin yerini tespit etmelerine yardımcı olur. Ama algılamadaki gecikme sebebiyle öteki oyuncuların pozisyonlarını anlık göstermez ve kentsel bölgelerdeki dikey konumları da tam olarak açığa çıkarmaz. PUBG: BATTLEGROUNDS’un ana oynanış yapısı birinci öncelik olmaya devam ediyor ve yeni taktiksel teçhizat hakkındaki geri bildirimler, oyuncular oynamaya başladıklarında yakından izlenecektir.

Yeni Silahlar

Tüm haritalar üzere Deston da oyunculara iki yeni ve özel silah getiriyor. Origin 12, haritanın tüm alanlarında daha verimli olmak için üstün hassasiyet ve menzile sahip tek mermili pompalı tüfektir. MP9, yakın aralıkta uzmanlaşmış yeni ve güçlü bir SMG’dir.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu