Teknoloji

Windows 12, akıllı telefonlarda bu türlü görünebilir!

Microsoft son vakitlerde yapay zeka odaklı güncellemeleriyle Windows 11’e kıymetli özellikler kazandırdı. Fakat son devirde Windows 12’ye yönelik spekülasyonlar da artmış durumda. Bir konsept dizayncısı ise bu argümanları bir ortaya getirerek Windows 12 taşınabilir versiyonu oluşturdu.

Windows 12 taşınabilir sürümü nasıl duruyor?

YouTube’da yayınlanan yeni bir konsept görüntüsü, Windows 12’nin taşınabilir versiyonunun nasıl olacağını hayal ediyor. Windows 12’nin şimdi resmi olarak çıkmadığını düşünürsek, konsept görüntünün Windows 11’den uyarlandığını söylemek mümkün.

Konsept görüntüsünde Windows 12, daha küçük ekranlar için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip. Vazife çubuğu, Başlat menüsü, widget’lar, Microsoft Store ve Evrak Gezgini üzere temel Windows özellikleri, tek elle kullanım için yine tasarlandı.

Konsept görüntüsü; Windows’un masaüstü, taşınabilir ve Xbox’ı kapsayan bir platforma dönüşme vizyonundan ilham alıyor. Microsoft’un Windows dayanaklı bir akıllı telefonla taşınabilir dünyaya dönebileceğini de gözler önüne seriyor.

Elbette gerçek bir Windows 12 Mobile’ın hayata geçme mümkünlüğü çok düşük. Microsoft, Windows Phone ve Surface Duo üzere Android tabanlı aygıtların değerli bir pazar hissesi elde edememesinin akabinde, taşınabilir donanım işinden çıkmayı tercih etti.

Konsept görüntüler kullanıcı isteklerini canlandırmada başarılı olsa da, Microsoft’un Windows Mobile’ yine canlandırma planı bulunmuyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu