Teknoloji

HyperOS güncellemesi alacak yeni Xiaomi modelleri ortaya çıktı!

Güncelleme çalışmalarına tüm süratiyle devam eden Xiaomi cephesinde geçtiğimiz yıl tanıtılan HyperOS sürümünün dağıtımı devam ediyor. Çinli marka bilhassa son periyotta daha çok giriş ve orta segmente odaklanırken, şimdi yeni yapıyı almamış amiral gemisi modelleri de boş geçmiyor. Son olarak iki Xiaomi modeli daha HyperOS güncellemesi aldı.

Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 11 Lite 5G NE için HyperOS güncellemesi yayında

Xiaomi, geçen yıllarda tanıtılan Xiaomi 12 Pro ve 11 Lite 5G NE için HyperOS güncellemesini kullanıma sundu. Yeni yapı; OS1.0.1.0.ULBMIXM ve OS1.0.1.0.UKOCNXM yapı numaralarıyla geliyor ve Şubat 2024 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

Yeni sürümün Xiaomi 12 Pro‘nun global versiyonları, 11 Lite 5G NE‘nin ise Çin varyantları için kullanıma sunulduğunu belirtelim. Bunun dışında yeni yapı birinci Mi Pilot kullanıcıları için yayında olacak. Şayet sürümde bir sorun görünmezse çok yakında genel kullanıma açılacak.

Xiaomi kurucusu Lei Jun, geçen aylarda yaptığı paylaşımla HyperOS arayüzünün logosunun değiştiğini resmen duyurdu. Eskisine nazaran daha şık ve kompakt bir görünümle gelen yeni logo, dijital kainattaki fikirler ve temaslar üzere bir ortada dönen noktalardan oluşan bir galaksi olarak tanımlanıyor. Tıpkı vakitte mora çalan renkleri de bünyesinde barındırıyor.

Xiaomi HyperOS; yeni saat tarzları, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Denetim merkezi ise bir evvelki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha pak ve daha çağdaş bir dizayna sahip olacak.

Uygulama simgeleri ise misal, lakin genel tutarlılık artmış üzere duruyor.Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir başka ayrıntı ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin argümanına nazaran yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine nazaran depolama konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da bilhassa Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan kâfi olmayan eserleri için bir açık kapı bıraktığı manasına geliyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu