Teknoloji

Google İletiler eğlenceli bir güncelleme alıyor!

Google Bildiriler, daima olarak yeni özellikler sunuyor ve yavaşlama belirtisi göstermiyor; hasebiyle, daha fazla yükseltme yolda. Hem de bu sefer alacağı özellik, başka güncelemelerden farklı olacak. İşte ayrıntılar…

Google Bildiriler eğlenceli kamera efektlerine sahip olacak

Güvenilir sızıntı kaynakları, son Google Mesajlar beta sürümünde bir dizi yeni özellik keşfetti. İspatlara dayanarak, iletileşme uygulaması için kimi eğlenceli kamera efektleri ve önizleme taslaklarını kaldırma seçeneği alabileceğimize dair işaretler var.

Google Mesajlar’ın kendi kamera aktifliği, telefonunuzun kamera uygulamasına dayanmayan uygulama içi bir kamera fonksiyonuna sahip. Artık Google’ın, iletileşme uygulaması için birtakım şık kamera efektleri üzerinde çalıştığı ve bunları muhtemelen bir butonla açıp kapatabileceğiniz görünüyor.

Bu özellik kamuya açık hale geldiğinde, fotoğraflarınızı kamerayla arayüze ekstra bir cümbüş katmak için filtreler ve kusursuz efektlerle süsleyebileceksiniz. Ek olarak, Google İletiler, ana sohbet ekranından taslak bildirilerin önizlemesini kaldırabilir.

Bu yenilik, uygulamanın ana ekranını daha pak gösterebilir, ama birebir vakitte kullanışlı bir özelliği gizleyebilir. Android Authority’e nazaran bu, Google’ın iç kusur ayıklama için kullandığı bir yenilik olabilir. Bir sonraki Bildiriler güncellemesinde, Google, arama simgesine dokunduğunuzda en üstteki bireylerinizi göstermeyi bırakabilir.

Kişiler kısmı kaldırılabilir

Genellikle, “Kişiler” kısmı sohbet ettiğiniz yakın bireyleri gösteriyor. Fakat sızıntının kaynağına nazaran, potansiyel bir değişiklik bu üst kişi listesinin büsbütün ortadan kalkmasını sağlayabilir. Geçen yıl sonunda Google, uygulamada yeni bir sohbet başlattığınızda en üstteki bireyleri göstermeyi kaldırmıştı.

Şimdi, arama devinin bir adım daha ileri gidebileceği ve en üst bireyler kısmını büsbütün gizleyebileceği görünüyor. Şayet o ispat gerçek bir özelliğe dönüşürse, bildiri alıcılarını bulmak gelecekte biraz daha vakit alabilir. Muhtemelen, kişi listemizi arayıp kaydırmak zorunda kalacağız.

Üst bireyler kısmının kaldırılması, mantıksız olabilir, fakat bu değişikliklerden hangilerini Google’ın gelecekte kalıcı olarak saklayacağı belgisiz. Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu