Oyun

What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için Geliyor

Duygu yüklü macera oyunu, What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Şimdilik resmi duyuru yapılmamış olsa da, yapılan derecelendirme buna işaret ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Giant Sparrow tarafından PlayStation 4, PC ve Xbox One için geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanan What Remains of Edith Finch, tıpkı Everybody’s Gone to the Rapture ve Dear Esther üzere bir yürüme simülasyonu olarak karşımıza çıkmıştı.

Hikayesi ise Finch ailesinden geriye kalan tek bireyin, Edith Finch karakterinin etrafında dönüyor. Varlığına inanılan bir lanet yüzünden, ailedeki her bir birey olağan dışı hallerde ölüyor. Ana karakterimiz Edith ise annesinin de vefatından sonra, Washington eyaletindeki yıllar evvel terk edilmiş olan aile meskenine dönüş yapıyor ve konutu araştırmaya başlıyor. Senaryo boyunca aile bireylerine ilişkin odaları teker teker gezerek, hem onlar hakkında birçok bilgi ediniyor hem de başlarına gelenleri öğreniyoruz.

What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için Derecelendirildi

Geçtiğimiz yıl içerisinde iOS tabanlı taşınabilir aygıtlar için de yayınlanan What Remains of Edith Finch için yeni kuşak konsolların da yolu göründü. Şimdilik ne yayıncı ne de geliştirici tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Fakat TwistedVoxel tarafından keşfedilmiş bir olan bir ayrıntıya nazaran, Tayvan menşeli bir oyun derecelendirme kuruluşunun sitesinde oyunun mevcut jenerasyon konsol versiyonları göründü.

Bu derecelendirmelerin daha sonradan silinmiş olması, vaktinden evvel yaşanmış bir gelişme üzere görünüyor. Ne var ki 28 Temmuz 2022 tarihinde Annapurna Interactive tarafından bir sunum gerçekleştirilecek ve oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının da o sunum sırasında duyurulması bekleniyor. Muhtemelen bu yılın bitiminden evvel de satışa sunulacaktır diye varsayım ediyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu