Teknoloji

Microsoft PC Manager Uygulaması Sisteminizi Yavaşlatabilir

Microsoft, yakın vakitte Windows 11 için Microsoft Store üzerinden edinebileceğiniz PC Manager uygulamasını yayınladı. Bu uygulamanın dezavantajı ise detaylı temizlik yapma komutu verdiğinizde bilgisayarın performansını düşürecek belgeleri da silmesi.

Microsoft PC Manager uygulaması içerisinde derinlemesine temizlik özelliğini de barındırıyor. Bu sayede sisteminizde artık kullanılmayan evrakların silinip, sistemde yer açılması amaçlanıyor.

Beklendiği üzere belge paklığı yapsa da bu uygulama bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Bunun nedeni ise ayrıntılı paklık yaparken Prefetch klasöründe ne varsa silmesidir. Kullandığınız uygulamaların bilgileri burada kaydediliyor ve uygulamayı sonraki açışınızda süratli açılmasını sağlıyor.

Bu durum temel sistem belgelerine zarar vermiyor lakin bilgisayarınızın daha süratli reaksiyon vermesini sağlayan evrakları siliyor. Bu bağlamda PC Manager uygulaması ile sisteminizi temizlerken derinlemesine paklık seçeneğini sorun düzelene kadar kullanmayın ya da biriken evrakları elle silin.

Ayrıca uygulama için hala Türkçe lisan desteği mevcut değil. Birçok Türk kullanıcı bu sıkıntıdan şikayetçi. Store üzerindeki uygulama yorumlarında da bu bahis hakkında çok talep mevcut.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu