Oyun

The Last of Us Part 1 Teknik Özellikleri Görüntüsü Yayınlandı

The Last of Us Part 1 teknik özellikleri resmi olarak açıklandı. Yayınlanan geliştirici günlüğü görüntüsünde, resmi oynanış imajları de yer alıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Orijinal oyunun tekrar imale evrilir iken ne kadar geliştiğinden bahsedilen görüntü için kamera karşısına geçen Eş Lider Neil Druckmann, Oyun Direktörü Matthew Gallant, Yaratıcı direktör ve Muharrir Shaun Escayg, görüntü genelinde PlayStation 3 ve 4 ile mümkün olmayan şeyleri yapabildikleri için PlayStation 5 konsolunun gücüne övgüler yağdırmışlar. Mesela artık daha fazla nesneye hasar verebilmek mümkün olacakmış. Karakter animasyonlarında da bir epey gelişim yaşanmış. Bu sayede, Joel, Ellie ve oburlarının içinde bulundukları dünyaya tepkilerinin biraz daha gerçekçi hale getirilmesi sağlanmış.

The Last of Us Part 1 Teknik Özellikleri Görüntüsünü Kaçırmayın

Videoda belirtilen başka detaylare nazaran The Last of Us Part 1, gerçek 4K çözünürlükte 30 FPS ve dinamik 4K çözünürlükte 60 FPS olmak üzere iki farklı grafik moduna, dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyiciler ile DualSense ve üç boyutlu ses takviyesine sahip olacak.

Bunların dışında, Kalıcı Vefat ve oyunu en kısa müddette bitirmeye odaklı oyuncular için farklı bir mod ve Joel ile Ellie için orijinal kıyafetler, altmıştan fazla erişilebilirlik seçeneği, yeni Ses Tanımlama modu ve sızdırılan görüntülerde da gördüğümüz üzere yeni silah geliştirme tezgahı animasyonları, tekrar üretimde karşımıza çıkacak olan yeniliklerin ortasında yer alacakmış.

Son olarak, on bir dakikaya yakın uzunluğu olan geliştirici günlüğü görüntüsünde, yepyeni oyun ile The Last of Us Part 1 ortasında yapılan karşılaştırma kısımlarını, DualSense kullanımını ve daha fazlasını görebilmek mümkün oluyor.

PlayStation 5 için 2 Eylül 2022 tarihinde satışa sunulacak olan The Last of Us Part 1, sonraki bir vakitte da PC kullanıcılarıyla buluşacak.


Peki sizin Naughty Dog tarafından verilen bilgiler hakkındaki niyetleriniz neler? Tekrar imal ilginizi çekiyor mu? Yorum kısmında niyetlerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu