Oyun

Yeni Resident Evil Village The Mercenaries Additional Orders Ayrıntıları

Japonya menşeli oyun devi, yeni Resident Evil Village The Mercenaries Additional Orders detayları ile karşımıza çıktı. Bu ayrıntılarla, yöneteceğimiz yeni karakterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk.

Hatırlayacağınız üzere, Capcom tarafından geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen bir sunum sırasında Resident Evil Village – Winters’ Expansion duyurulmuştu. 28 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacak ve oyunun Gold sürümünde de bulunacak olan genişletme paketi, üçüncü kişi bakış açısı modu, Shadows of Rose ve The Mercenaries için Additional Orders da içerecek.

Haberimizin konusu olan The Mercenaries Additional Orders, Chris Redfield, Karl Heisenberg ve oyunun reklam yüzü olan Alcina Dimitrescu olmak üzere üç yeni karakter ve Bloody Village (Kanlı Köy) ve Bloody River (Kanlı Nehir) kısımlarını de getirecek.

Yeni Resident Evil Village The Mercenaries Additional Orders Ayrıntıları Neler?

Capcom tarafından US PlayStation Blog üzerinden yapılan yeni paylaşım ile bu karakterlerin özelliklerine dair yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Üretici Tsuyoshi Kanda tarafından birinci olarak Chris Redfield hakkında söylenenlere bakılırsa, bu karakterin yönetir iken rastgele bir düşmanı yere serdiğimiz vakit Onslaught Gauge’ımız (Hücum Ölçeri) artacak. Bu ölçer, bir düşmanı Straight Punch (Düz Yumruk) ile yere serdiğinizde daha çabuk dolacak. Azamiye ulaştığında ise özel bir hareket yapabileceğiz.

Bu modda karakterimizin hareket ve şarjör doldurma suratı ve taarruz hasarı suratı büyük ölçüde artacağı ve kullanımı tercihe bağlı olan Target Locator (Hedef Belirleyici) ile dayanak çağırabilmek de mümkün olacağı da söyleniyor.

İkinci karakter Karl Heisenberg, bildiğiniz üzere Mother Miranda’nın dört lordundan biri oluyor. Oynış sırasında, devasa cazibeli savurarak ve yere indirerek elektrik dolumu yapabiliyoruz. Sonrasında ise, biriken tüm enerjiyi hür bırakarak geniş bir alanı etkileyen akın yapabiliyoruz.

Ayrıca Magnetic Field’ı (Manyetik Alan) aktifleştirerek düşmanları yakınınıza çekebiliyorsunuz. Kimi taarruzlar bu yetenek ile daha güçlü hale gelebiliyormuş. Öte yandan, savaş alanına Soldat Jet de (tesiste karşılaştığımız düşmanlardan birisi oluyor) çağırabilmeniz mümkün olacak.

Son olarak Lady Dimitrescu ile oynarken, düşmanlara saldırarak yahut Lady’s Lipstick (Leydi’nin Ruju) eşyasını kullanarak karakterimizin Thrill Gauge’ını (Heyecan Ölçeri) arttırabileceğiz. Bu da hem hareket ve tırnak saldırısı hasarını arttırır iken, hem de yeni hareketler açmaya imkan tanıyacak. Ölçer büsbütün dolduğunda, vereceğiniz hasar zirve noktasına ulaşacak olmasının yanı sıra Bella, Cassandra ve Daniela üçlüsünü de yardıma çağırabileceksiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu