Oyun

Tactics Ogre: Reborn Duyuruldu

Mart ayı içerisinde Square Enix şirketinin ticari marka müracaatında bulunduğu ve Haziran ayı içerisinde de PlayStation mağazası listelemesinde karşımıza çıkan Tactics Ogre: Reborn, resmi olarak duyuruldu. Ayrıntılar haberimizde.

PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Switch için geliştirilmekte olup, 2010 yılında çıkan Tactics Ogre: Let Us Cling Together oyununun yenilenmiş versiyonu olarak 11 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulacak.

Tactics Ogre: Reborn Nasıl Bir Oyun Olacak?

Denam isimli genç bir karakterin rolüne bürüneceğimiz oyunun öyküsü, uzun vakittir deniz ticaretinin merkezinde olup da halkının tarih boyunca yönetme hakkı üzerine birbiriyle çekişmiş olduğu Valerian Isles dolaylarında geçiyor. En nihayetinde, Dorgalua Oberyth isimli bir adam çıkmış, halk ortasındaki nefreti ortadan kaldırmış ve Valeria refah ile tanışmıştı.

Ne var ki Kral Dorgalua’nın vefatının akabinde, iç savaş bir sefer daha baş gösteriyor ve adayı denetim edebilmek için Bakram, Galgastani ve Walister üç topluluk rekabete giriyor. Her ne kadar ada Bakram ve Galgastani toplulukları ortasında bölünmüş ve huzur sağlanmış olsa da, bunun fazla sürmeyeceği düşünülmektedir.

Yüksek çözünürlüklü karakterler ve fon manzaraları, büsbütün güncellenmiş denetimler ve kullanıcı arayüzü, daha süratli savaş temposu ve otomatik kayıt üzere oynanabilirlik ve ses iyileştirmeleri, tekrar tasarlanmış savaş sistemi, ünite birim düzey sistemi ve savaş yapay zekası revizyonu üzere yeniliklerin uygulanacağı Tactics Ogre: Reborn oyununda, seçimlerimiz senaryonun ilerleyişine ve bitişine tesir edecek. Gidilecek birden fazla yol olacak iken, birden fazla bitiş de görebileceğiz.

Oyunun ilerleyen safhasında bulacağınız World Tarot ve Chariot Tarot kartları, denetimi daha fazla elinizde tutmanızı sağlayacak. Mesela World Tarot kartı ile kıssada geride giderek verdiğiniz bir kararı değiştirebileceksiniz. Chariot Tarot kartı ise savaş sırasındaki yanlış bulduğunuz birtakım ataklarınızı geri alabilmenizi sağlayacak.

PlayStation 4, PlayStation 5 ve Switch için hem dijital hem de kutulu olarak satışa sunulacak olan oyunun PC versiyonu ise yalnızca dijital olarak oyuncular ile buluşturulacak. Switch hariç öteki platformlardaki dijital Premium sürümü müzik albümü içerek. Standart sürümü ön-sipariş ile satın almanız durumunda Tactics Ogre: Reborn müziklerinden üç, dijital Deluxe sürümünü ön-sipariş ile satın almanız durumunda da 1995 yılında çıkan Tactics Ogre’nin küçük müzik albümü armağanınız olacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu