Teknoloji

Windows 11 24H2 26052 Sürümü Yeşil Ekran Kusurlarına Neden Oluyor

Microsoft bu hafta Canary ve Dev kanallarında 26052 derlemesi ile büyük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, birçok değişikliğin yanı sıra Sudo’yu da faal hale getiriyor. Sudo bilindiği üzere Windows kullanıcılarının komutlarını çalıştırabilmeleri için yeni bir konsol yolu.

Yayınlanan raporlara nazaran, Windows 11 için öbür bir özellik güncellemesi daha geliyor. Gelecek bu güncellemenin de bir aydan kısa mühlet içerisinde geleceği görülüyor.

Windows 11 24H2’nin geleceğine dair söylentiler birinci sefer geçen yılın sonlarına hakikat ortaya çıkmıştı. Microsoft ise geçtiğimiz hafta bu söylentileri doğruladı.

Insider kullanıcıları 24H2 sürümünü ve yeni gelen birkaç özelliği halihazırda deniyorlar. Lakin birtakım kullanıcılar yeni yapıyla ilgili heyetim meseleleri yaşıyor. Şu ana kadar benzeri durumu yaşayan yüzlerce kullanıcı olduğu bildiriliyor.

Hata iletisiyle karşılaşan kullanıcılar 26052 yükseltmesinin başarısız olduğunu ve 0XC1900101 yanılgı koduyla geri alındığını belirtti. Görünüşe nazaran, heyetim 0XC1900101 kusur koduyla başarısız oluyor ve kullanıcılar “GSOD SYSTEM_PTE_MISUSE” kusur bildirisiyle yani yeşil ekran yanılgısıyla karşılaşıyor.

Bazı kullanıcılar “Kurulum, SYSPREP_SPECIALIZE süreci sırasında bir kusur nedeniyle FIRST_BOOT etabında başarısız oldu” bildirisiyle birlikte “0xC1900101 – 0x30018” kusur kodunu aldığını bildiriyor. Bu durum da Sysprep uyumluluk problemleriyle ilgili olabilir.

Kullanıcılar yaşanılan bu yanlışların tahlili için Microsoft’un yakın vakitte bir güncelleme yayınlamasını bekliyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu