Teknoloji

Windows 11 24H2 Resmen Duyuruldu

Microsoft tarafından yapılan bir duyuru ile Windows 11 24H2 artık resmileşmiş oldu. Tam değişiklik listeleri ve kesin tarihler hala gizemini korusa da Microsoft, işletim sisteminin bu yıl içinde “sürüm 24H2” ismi altında büyük bir yıllık özellik güncellemesi alacağını söyledi ve resmi evraklarda 24H2 sürümüne yapılan son referansı doğruladı.

Şirket duyuruyu 8 Şubat 2024 tarihinde Dev ve Canary Kanallarında yayınlanan Windows 11 yapı 26052’nin sürüm notlarında yayınladı. Şu andan itibaren 26XXX yapıları Ayarlar uygulamasında ve winver’da sürüm 24H2 olarak etiketleniyor. Esasen 26052 sürümündeyseniz, Win + R tuşlarına basarak bunu kendiniz görmek için winver yazmanız kâfi.

“Bugün 26-xx derlemesinden başlayarak, Canary ve Dev Kanallarındaki Windows Insider’lar Ayarlar > Sistem > Hakkında (ve winver) altında sürümlendirmenin 24H2 sürümüne güncellendiğini görecekler. Bu, Windows 11, sürüm 24H2’nin bu yılın yıllık özellik güncellemesi olacağını göstermektedir. Burada da belirtildiği üzere, Windows 11 takvim yılının ikinci yarısında yayınlanan yıllık bir özellik güncelleme temposuna sahip olacaktır.”

Windows 11’in 24H2 sürümünün bu yılın yıllık özellik güncellemesi olarak duyurulması, 2024’te bunun ötesinde bir şey beklemememiz gerektiğini de gösteriyor. Bu ay, “Moment 5” güncellemesi birkaç küçük değişiklik getirecek ve çok daha fazlası 24H2 sürümünde gelecek.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu