Kadın

Sağlıklı Ve Parlak Saçlar İçin Her Gelin adayının Uyması Gereken 5 Saç Bakım Önerisi

Sağlıklı ve parlak saçlar için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın. Bir gelin için saç bakımı, düğün gününüzde göz alıcı görünmenize yardımcı olduğu için cilt bakımı kadar önemlidir. Saç derinize ve saçınıza giden tüm doğal ürünleri takip etmenin en basit yolu, evde gelin öncesi saç bakımı yapmaktır. Gelin saçı bakım rejimi de istediğiniz zaman evde uygulanabilir. Beslenme, egzersiz programı, cilt bakımı ve saç bakımı rutinlerinizi dikkatle izlemelisiniz.

Düğünden önce sağlıklı saçlara sahip olmak için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın:

1. Doğru Saç Bakımını Seçin​


Gelin adayları, çeşitli derin bakım ve uygulamaları arasından seçim yapabilir. Bu seçimi yaparken saç derinizi yumuşatan ve eksfoliye eden tedavileri arayın. Daha sonra saçınıza ihtiyacı olan beslenmeyi sağlamak için bir maske kullanabilirsiniz. Düğün gününden önce üç ayda bir saç spa seansı da ideal bir seçenektir. Uygun saç bakımını seçerken dikkatli olun.

2. Saç Sorununu Anlayın​

Düğün öncesi saç bakım rejiminizi planlamadan önce sorunlarınızı anlamanız çok önemlidir. Saçlarınızın seyrelmesinden endişe ediyorsanız, 9 ila 12 ay önceden başlamalısınız. Saç Tedavisi veya yılda bir kez yapılabilecek başka bir prosedür gibi saç terapilerini seçmeye karar verirseniz, yeterli zamanınız olacaktır. Sorun kepek veya mat saç ise, üç ila altı ay yeterli olmalıdır. Saç düzleştirme veya düzleştirme durumunda altı aylık bir süre idealdir.

3. Daha Az Şampuan Kullanmak​


Saç aşırı şampuanlamadan kuruyabilir. Yaşam tarzınıza ve saç tipinize bağlı olarak iki günde bir veya haftada iki kez şampuanlayabilirsiniz. Çok aktif bir yaşam tarzınız varsa ve her gün şampuanlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, aşırı kurumayı önlemek için daha hafif bir günlük şampuan seçin.

4. Saçları Yağlamak​


Cansız saçlardan ve yıpranmış uçlardan gerginliğe kadar, saç yağı masajı başvurulacak bir çare olmuştur. Evde yapılan soğuk pres hindistancevizi yağı masajı denemek iyi bir seçenektir. Saçınızı değil, saç derinizi yağlamanız önerilir. Rutininize dahil edebileceğiniz saç yağı seçenekleri:

  • Hindistan cevizi yağı
  • Hint yağı
  • Argan yağı

5. Pirinç Suyu​


Pirinç suyundaki besleyici antioksidan sayesinde saçlarınız daha yumuşak ve parlak hale gelecektir. Cildin iyileşmesine yardımcı olması için bunu yüz maskenize bile ekleyebilirsiniz. Sağlıklı görünen saçlar için pirinç suyunu şampuan sonrası durulama veya gece maskesi olarak kullanabilirsiniz. Saç bakım rejiminize pirinci dahil etmek saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olabilir.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu