Oyun

Red Dead Redemption 2’nin Yeni Jenerasyon Güncellemesi Rafa Mı Kalktı?

Görünüşe nazaran Red Dead Redemption 2’nin yeni jenerasyon güncellemesi için daha hayli bir müddet bekleyeceğiz yahut beklemeyi bırakacağız. Zira, gelen yeni haberler umut ışığını düzgünden uyguna söndürüyor. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle paylaşmış olduğumuz haberimizde, TezFunz2 isimli ve içeriden aktardığı bilgiler ile ün kazanmış olan kullanıcının Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption Remastered versiyonlarının bir müddet öncesine kadar Rockstar Games gündeminde olup da sonradan rafa kalktığına dair sızdırdığı bilgileri aktarmıştık. Her ne kadar o vakitte şimdi resmi bir açıklama yapılmadığı için, Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition kaynaklı olduğu kestirim edilmişti.

Red Dead Redemption 2’nin Yenil Kuşak Güncellemesi Gelecek Mi?

Hatırlayacağınız üzere, yakın bir vakit evvel de Rockstar Games tarafından resmi sayfa üzerinden bütünüyle Grand Theft Auto 6 oyununun geliştirilme kademesine odaklanıldığına dair bir açıklama yapılmıştı. Birebir açıklamada, özellikle Red Dead Online dayanağında vites düşürüleceğini öğrenmiştik. Bu da, her ne kadar şimdi bir teyit olmasa da, haliyle Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption Remastered projelerinin rafa kalkmasının münasebeti olarak görülebilir. Muhtemelen Red Dead Redemption 2 de bu listeye dahil oldu.

Bildiğiniz üzere TezFunz2, Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption Remastered ile ilgili haberde, ikinci oyunun yeni jenerasyon güncellemesi üzerinde çalıştığını fakat ne vakit yayınlanacağını bilmediğini söylüyordu. Yakın bir vakit evvel GTA Forums üzerinden yeni bir açıklama yapan kullanıcı, Rockstar Games şirketinin bahsi geçen güncellemenin Enhanced Rockstar Editor modu ile şimdilik rafa kalktığı yahut iptal edildiğini lisana getirdi.

Konuya ait olarak Amerika menşeli geliştirici ve yayıncı tarafından şimdi yapılmış bir açıklama yok, ancak uzun vakittir hakkında sayısız argüman ve söylenti ile karşılaştığımız ve büyük bir sabırsızlıkla beklenen Grand Theft Auto VI oyunun merkeze alındığını söyleyebiliriz. Bu da haliyle öteki tüm projelerin askıya alınması yahut iptal edilmesi ile sonuçlanmış üzere görünüyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu