Oyun

The Last of Us Part 1 Geliştirilme Süreci Tamamlandı

Bildiğiniz üzere beklenen duyuru çok uzun bir müddet evvel yapılmamıştı, ancak Naughty Dog tarafından yapılan paylaşım ile The Last of Us Part 1 geliştirilme süreci tamamlandı muştusu verildi. Ayrıntılar haberimizde.

Orijinal oyunun tekrar üretimi, Summer Game Fest sırasında şahsen Naughty Dog stüdyosunun eş lideri Neil Druckmann tarafından duyurulmuştu. 2 Eylül 2022 tarihinde öncelikli olarak PlayStation 5 için satışa sunulacak olan oyun, sonrasında da PC (Epic Games Store ve Steam) kullanıcıları ile buluşacak.

The Last of Us Part 1 Geliştirilme Süreci Sona Erdi

Yakın bir vakit evvel bize bir müjdeli haber daha veren geliştirici stüdyo, sonuncu sürüme ulaşıldığını ilan etti. Birinci kere 2021 yılının Mart ayında yayınlanan rapor ile gündeme geldiğini göz önünde bulunduracak olursak, bu kadar çabuk tamamlanmış olması çok da sürpriz olmayabilir. Zira birinci defa rapor edildiğinde, geliştirilme sürecinin hayli ileri bir safhasında olduğu söylenmişti.

Öte yandan, artık oyunun seri basım evresi ve perakendeciler gönderilmek için hazır hale geldiğini söyleyebiliriz. Biz oyunculara düşen ise çıkış gününü beklemek. Lakin önümüzde daha oldukça bir vakit olduğu için, Sony Interactive Entertainment ve Naughty Dog tarafından bol bol tanıtım yapılacağına kuşku yok. Bu sayede, yepyeni oyundaki karakterlerin, yerlerin, silahların ve daha birçok şeyin yeni hallerini yeteri kadar görebileceğiz.

Genel olarak bir hatırlatma daha yapmak gerekirse, ana oyunun ve Left Behind içeriğinin bütünüyle revizyondan geçirilmiş hali olacak The Last of Us Part 1, görsel manada bir oldukça gelişmiş olarak karşımıza çıkacak. Aslına sadık kalınarak yine üretilecek olsa da, modernize edilmiş oynanış, güzelleştirilmiş denetimler ve genişletilmiş erişilebilir seçenekleri, güzelleştirilmiş görsel efektler ve geliştirilmiş araştırma ve çatışma mekanikleri de bizleri bekleyecek.

SSD kullanımı sayesinde süratli yükleme mühletleri ile karşılaşacak olmanın yanı sıra üç boyutlu ses dayanağının de olacağı oyunun DualSense kolunu kullanımıyla ilgili ayrıntılar da açıklığa kavuştu. Dokunsal geri bildirim özelliği her bir silah ve yağmurun yağması üzere çevresel tesirlerde devreye girecek iken, uyumsal tetikleyiciler de Joel’un altıpatları ve Ellie’nin yayı dahil tüm silahlarda faal olarak kullanılacakmış.

Son olarak, The Last of Us Part 1 için dijital Deluxe ve Firefly olmak üzere iki özel sürüm de satışa sunulacak. Dijital Deluxe tabanca ve tüfek geliştirmelerinin, patlayıcı okların, ekran filtresinin, Speedrun modunun ve altı silah kaplamasının yanı sıra, süratli güzelleşme ve üretim yeteneklerinin de erkenden açılmasını sağlayacak. Firefly sürümü ise, Deluxe sürüm içeriğine ek olarak, yeni kapak tasarımı ile The Last of Us: Amerikan Dream çizgi-romanı ve oyunun metal kutulu versiyonunu sunacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu