Kadın

Oyun Dolu ve Sofistike İş Birliği: Breitling X Victoria Beckham

2008’de kendi adını taşıyan giyim markasını kurduğunda, modanın en önemli aktörleri Victoria Beckham’ın ilk podyum performansını adeta soluksuz bekledi. Aradan geçen 15 seneden fazla süre zarfında; sofistike şıklığı ve feminen ve maskülen silüetlerin zevkli karmasıyla beğeni toplayan Beckham tasarımları, moda haftalarının demirbaşına dönüştü. Şimdi ise Breitling, Victoria Beckham ile beraber tasarladığı yeni saat koleksiyonunu lanse ediyor. Yalnızca 1.500 adet üretilen Chronomat Automatic 36 Victoria Beckham koleksiyonu, lüks saat üreticisi ile popüler moda evinin kreatif direktörünün eşsiz iş birliğinin eseri. Breitling CEO’su Georges Kern, Beckham ile ortaklıklarını şu sözlerle yorumluyor: “Chronomat zaten klasik bir forma sahip, çok yönlü bir saat. Victoria Beckham’ın imza tarzı ile koleksiyon, Chronomat’in modern ve göz alıcı bir ifadesini oluşturuyor.”

Beckham ise Breitling’in yaratıcı sürecine duyduğu hayranlığı şöyle dile getiriyor: “Son derece zarif ve ışıl ışıl bir tasarım ortaya koyma yolunda, Breitling’in zanaatkarlığı ve inovasyonunun fikirlerimle bir araya gelmesini izlemek harikaydı.”

Moda ile Fonksiyonun Buluşması

Breitling’in şık ve çok amaçlı saatlerinden Chronomat, hem modaya hem de fonksiyona önem veren kadınların favori modellerinin başında geliyor. Victoria Beckham koleksiyonu, Chronomat’in metal Rouleaux bileziği ve her 15 dakikayı işaret eden kısımlarının yükseltilmiş ek şeritleri gibi klasik özelliklerini koruyor. Bunlar; Beckham İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonunun nane yeşili, gece mavisi, kum ve kuş tüyü grisini de barındıran renk paletinden esinlenmiş yeni rafine tonlarla birleşiyor.

Kadranında Breitling logosu, saniye ibresinde Victoria Beckham’ın baş harfleri yer alan saatlerin, paslanmaz çelik veya Breitling’in sadece Victoria Beckham koleksiyonu için yeniden kullandığı sarı altın kasa seçenekleri mevcut. Kadranlar, aynı zamanda adet sınırlamasına da gönderme yapıyor: Paslanmaz çelik her parça “400’den biri”, her altın varyasyon “100’den biri” şeklinde açıklanıyor. Bilezik kısmına ustalıkla kazınmış VB logosunu ve yazıyı görmek, dikkatlice bakmayı gerektiriyor.

Breitling Caliber 10 tarafından güçlendirilmiş Chronomat Automatic 36 Victoria Beckham, bilekten çıkarıldığında yaklaşık 42 saat daha çalışıyor. Kolunuzdayken, tarih göstergeli ve otomatik kurmalı üç ibreli mekanizması sayesinde siz devam ettiğiniz müddetçe işleyişini sürdürüyor. Tüm Breitling modelleri gibi her Chronomat Automatic 36 Victoria Beckham da hassasiyet ve performansına ilişkin prestijli bağımsız geçerlilik sertifikası Contrôle officiel suisse des chronomètres (COSC)’i elinde bulunduruyor.

Sınırlı sayıda üretilen Chronomat saat, özel olarak tasarlanmış ortak markalı bir kutuda sunulurken, altın parçalara yine ortak markalı bir seyahat çantası eşlik ediyor.

Koleksiyonun etkileyici kampanya çekimi, dünyanın en önemli liderleri, ünlüleri ve süper modellerini fotoğraflamanın yanı sıra, çalışmasını V&A Museum ve Londra’daki National Gallery’de sergileme başarısını da yakalamış efsanevi İtalyan moda fotoğrafçısı Mario Sorrenti’nin imzasını taşıyor. Yıldızı günden güne parlayan model Annemary Aderibigbe, kampanya karelerinde Breitling ve Victoria Beckham kadınının özündeki değerleri simgeliyor: güç, sofistikasyon, biraz da sürpriz. 2018’den itibaren kadınlara yönelik saat alternatiflerini artırma taahhüdünde bulunan Breitling, Chronomat Automatic 36 Victoria Beckham ile cesur, otantik, tarzının dışına çıkmamakta kararlı ve tavizsiz bir biçimde özgüvenli kadınları kutlamaya devam ediyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu