Teknoloji

Nothing Phone (2a) çıkış tarihi ve fiyatı belirli oldu!

Nothing’in merakla beklenen orta segment Android modeli Nothing Phone (2a) ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. En son AnTuTu testinde karşımıza çıkan telefonun artık de render imgeleri ortaya çıktı. Bunun yanında telefonun Hindistan fiyatı ve çıkış tarihi de belirli oldu.

Nothing Phone (2a) birinci CAD tabanlı basın manzaraları ortaya çıktı

Daha evvel de buna emsal bir bilgi ortaya çıkmıştı ve piyasaya gibisi görseller sunulmuştu. Lakin en nihayetinde bu görsellerin düzmece olduğu ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı. Artık ise elimizde gerçek imgeler var. Koyu Gri Phone (2a) nihayet kendini gösterdi.

Kamera dizaynına baktığımızda değişik bir tasarım bizleri karşılıyor. Bir dürbünü andıran bu tasarım, telefonun kişiliğini özgün bir biçimde yansıtıyor. Telefonun duyurusuna eşlik eden teaser’ın 5 Mart’ta geleceği de kelam konusu.

Renderler ayrıyeten kamera adası etrafındaki üç kesimli Glyph arayüzünü de ortaya koyuyor. Telefonun alt kısmından aşağıya gerçek kıvrılan bir şerit kablo da var. Nothing Phone (2a), sağda bir güç düğmesi ve solda çift ses düğmesi olmak üzere üç metal düğmeli düz bir çerçeveye sahip.

Söylentiye nazaran gerideki iki kameranın geniş açı için 50 megapiksel ISOCELL S5KG9 ve ultra geniş açı için 50 megapiksel ISOCELL JN1 olduğu bildiriliyor. Ön kameranın 32 megapiksel olduğu da söylentiler ortasında.

Ekranın 120Hz yenileme suratına sahip 6,7 inç FHD+ AMOLED olması bekleniyor. Pil boyutunun 45W şarjla 5.000mAh olacağı söyleniyor. Boyuta gelince, 161,7 mm x 76,3 mm x 8,55 mm boyutlarında ve 190 gram tartısında bir telefon bekliyoruz.

Nothing Phone (2a) MediaTek ile ortak geliştirilen özel Dimensity 7200 Pro çipini piyasaya sürecek; Snapdragon 778G donanımlı Phone (1)’den %18 daha süratli olacak ve %16 daha az güç çekecek. Dimensity 7200 Pro, TSMC’nin ikinci jenerasyon sürecini temel alan 4 nm’lik bir işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Nothing Phone (2a)’nın 25.000 INR (280 €, 240 £) bandında satılacağı söyleniyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu