Oyun

Niantic Yeni NBA Oyunu Geliştirdiğini Duyurdu

Amerikalı yazılım geliştirme şirketi Niantic yeni NBA oyunu duyurusunda bulundu. Şu an için hakkında pek fazla bir bilgi verilmiyor olsa da, enteresan bir tecrübe sunacakmış üzere görünüyor. Oyun hakkında birinci söylenenler ise haberimizde.

2010 yılında Google şirketinin içinde kurulmuş olan Niantic, 2015 yılı içerisinde bağımsız bir kuruluş haline gelmişti. Merkezi San Francisco kentinde bulunuyor. Ingress ve Pokemon GO isimli arttırılmış gerçekçilik taşınabilir oyunları ile akla gelen Niantic, farklı bir basketbol tecrübesi sunacak olan NBA All-World oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Niantic Yeni NBA Oyunu Hakkında Birinci Ayrıntıları Açıkladı

Pokemon GO gibisi bir tecrübesi bu kere yeni NBA oyunu ile sunmayı hedefleyen takımda, NBA 2K ve NFL 2K serilerinin de yapımcılığını üstlenmiş olan Marcus Matthwes var.

Sıradaki NBA dönemi ile çıkması beklenen yeni oyunun oynanış mekanikleri, daha evvelden gördüğümüz arttırılmış gerçekçilik oyunlarına benzerlik gösterecek. O denli ki, konuttan çıkıp da muhakkak noktalara giderek oyuncu kartları ve kozmetik eşyalar toplamaya çalışacaksınız. Bu kere daha sağlam bir PvP sisteminin de dahil edilmesiyle, sokakta karşılaşacağınız başka oyuncular ile teke tek maçlar da yapabileceksiniz. Ayrıyeten Stephen Curry ve Jayson Tatum üzere yıldız oyuncularla da uğraş edebilmeniz mümkün olacak.

Marcus Matthwes tarafından söylenenlere nazaran, NBA All-World sevdiğiniz oyuncuyu bulacağınız kozmetik eşyalar ile istediğiniz üzere giydirebilmenin yanı sıra çeşitli özelliklerini de yükseltebilmeniz mümkün olacak. Ayrıyeten gerçek hayattaki basketbol alanlarını ve spor eşyaları mağazalarını içeren yükseltmelerle de karşılaşacağız. Elbette birebir Pokemon GO oyunundaki üzere muhakkak vakitlerde ve makul noktalarda özel aktifliklerin düzenlenmesi de şirketin planlarının ortasında bulunuyormuş.

Android ve iOS tabanlı taşınabilir aygıtlar için teke tek basketbol aksiyonu, koleksiyonculuk, moda ve daha fazlası ile harmanlanarak geliştirilmekte olan oyunun şimdilik net çıkış tarihi olmasa da, Ekim ayına işaret edilmiş. Bunun öncesinde ise bir beta sürümünün oyuncuların beğenisine sunulması planlanıyor. İştirakte bulunmayı isterseniz, buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu