Oyun

Harika Bomberman R 2 Geliyor!

Eskilerin unutulmaz klasiklerinden olan Bomberman, geçtiğimiz yıl içerisinde 2018 yılında çıkmış olan Muhteşem Bomberman R oyununun fiyatsız çevrimiçi yan oyunu ile oyuncular ile buluşmuştu. Aralık ayında sunucuları kapatılacak olan Harika Bomberman R için yolun sonu yaklaşıyor iken, dün gerçekleştirilen Nintendo Direct Küçük sırasında devam oyunu Super Bomberman R 2 duyuruldu.

İlk Harika Bomberman R 2 Ayrıntıları Ortaya Çıktı

PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan devam oyunu, 2023 yılı içerisinde satışa sunulacak. Öyküye nazaran kainatta yeni bir tehdit baş gösterir iken, sekiz bombacı kardeş ve yeni arkadaşları Ellons da bir sefer daha kuvvetli bir gayrete dahil olacaklar.

Konami tarafından yapılan açıklamaya ile öyküye dahil yeni ayrıntılar daha ileri bir tarihte verilecek iken, oyunun farklı modlar içereceği de söylendi. Bunlardan birincisi, Castle (Battle Mode). Muhtemelen fonda “On beş şahsa saldırdım, vurdum vurdum saymadım.” müziğini dinleyerek oynayacağımız Castle, on beşe karşı bir yapısında asimetrik bir mod olacak. Savunmadaki oyuncunun misyonu haritayı yaratmak ve saldıracak olan oyuncuları yavaşlatmak için savunma tuzakları kurmak olacak. Bu noktada, Ellons ismi verilen yeni karakterlerden yardım alabileceksiniz. Akın tarafındaki oyuncular ise bu barikatları aşmaya çalışacaklar.

Bir öbür mod ise Level Editor olacak. İsminden da anlayabileceğiniz üzere, kısım tasarımı yapabileceğiniz bir mod. Farklı arazi seçenekleri, duvar yerleştirme ve yeni kısımlar yaratabilmek için savunma numaraları çekebileceksiniz. Kısmınızı tercihen çevrimiçi olarak öteki oyuncular ile paylaşabileceksiniz.

Son olarak, Standart Battle Mode, Battle 64 ve Grand Prix üzere birinci oyundan aşina olduğumuz modlar, yeni oyunda da karşımıza çıkacaklar. Duyuruya ait olarak yayınlanan Muhteşem Bomberman R 2 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu