Oyun

Assassin’s Creed Liberation HD Steam Mağazasından Kaldırıldı

Sürpriz bir gelişme ile Assassin’s Creed Liberation HD Steam mağazasına veda etti. Lakin Eylül ayında bizi daha büyük bir sorun bekliyor. Oyunu bitirmek için çabuk etmenizde yarar var. Ayrıntılar haberimizde.

Fransız yayıncı, muhakkak aralıklar ile yaptığı duyurular ile eski oyunlarına olan dayanağını yavaş yavaş kesiyor. Birinci olarak Nisan ayında yapılan duyuru ile PC, Microsoft, Nintendo ve Sony konsolları, taşınabilir aygıtlar ve OnLive bulut servisi kapsamındaki doksan oyununun sunucusu kapatılmıştı.

Geçtiğimiz hafta yapılan bir başka duyuru ile listeye sanal gerçeklik aygıtlarına çıkanlar dahil on beş oyunun daha ekleneceğinin haberini vermişti. Bunun sonucunda birtakım oyunlar artık oynanamayacak iken, geri kalanlar için de çok oyunculu olarak oynamak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlamak ve hatta indirilebilir içeriklere erişim de mümkün olmayacak.

Yapılan bu her ne kadar büyük bir reaksiyona yol açmış olsa da, şimdilik Fransız yayıncı geri adım atılmış değil. Bilakis, bizleri üçüncü bir dalga bekliyor. Hatta birinci adım da Assassin’s Creed Liberation HD ile atıldı.

Assassin’s Creed Liberation HD Steam Üzerinden Alınamıyor

Yakın bir vakit evvel yaşanan yeni gelişme ile bahsi geçen oyun Steam mağazasından bütünü ile kaldırıldı. İlgili sayfaya gittiğimiz vakit da, ‘Yayıncının talebi doğrultusunda Assassin’s Creed Liberation HD, artık Steam’de satılmamaktadır.’ iletisi ile karşılaşıyoruz. Dahası ise, çabucak aşağısında 1 Eylül 2022 tarihi prestijiyle erişime kapanacağına dair bir ihtar daha bulunuyor. Bunun manası şu ki, oyunu satın almış olsanız dahil belirtilen tarihten sonra giriş yapamayacaksınız.

Ne var ki bu durumun, yalnızca bağımsız satılan versiyonu için geçerli olacağı söyleniyor. Başka bir deyiş ile oyunun Assassin’s Creed III Remastered içindeki versiyonu, 1 Eylül 2022 tarihi sonrasında erişilebilir olmaya devam edecekmiş.

Bu durum elbette parasını ödediği bir şeye erişemeyecek olan topluluğun güzeline gitmiş değil. Oyunun büyük bir faal oyuncu kitlesinin olmaması bu kararın alınmasında değerli etkenmiş üzere görünüyor. Fakat bunu daha öbür imaller takip edecek ise, kıymetli klasiklere bir mühlet sonra erişmek için alternatif yollar aramak durumunda kalacak olabiliriz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu