Teknoloji

Katlanabilir telefon pazarının başkanı kim?

Katlanabilir telefon pazarında şirketlerin pazar hisseleri ortaya çıktı. 2023 yılında yüzde 114,5 büyüme kaydeden katlanabilir telefon pazarında, Çinli şirketler üst sıraları kapmayı başardı. İşte katlanabilir telefon pazarının hakimi.

Çin’in en çok satan katlanabilir telefon markası Huawei oldu!

Katlanabilir telefonlar hayatımıza yeni girdi diyebiliriz. Şimdilik herkesin elinde olmasa da satış sayıları katlanabilir telefonlara ilgi olduğunu gösteriyor. Çin’in katlanabilir telefon pazarı hakkında bugün açıklamalar yapan IDC, yıllık sevkiyat sayısının 7 milyondan fazla olduğunu bildirdi. Çin’de en çok satış yapan markanın ise Huawei olduğu bildirildi. Pekala Samsung, Oppo Honor üzere markaların pazarda yerleri nedir?

Çin’deki bilgilere nazaran Huawei yüzde 37,4 üzere bir hisseyle bahsi geçen pazarın başkanı oldu. Listenin ikinci sırasını yüzde 18,3 ile Oppo alırken, Honor yüzde 17,7 ile Oppo’nun çabucak gerisinde kaldı. Akıllı telefon pazarında dünyanın en büyük oyuncusu olarak bilinen Samsung yüzde 11‘lik oran ile pazarda dördüncü sırasında yerini aldı. Oppo’nun kardeş firması vivo ise yüzde 9,7 ile Çin’in en çok satan beşinci markası oldu. Pekala son iki sırada kim var?

Xiaomi de birçok alanda Samsung kadar yeterli olsa da katlanabilir aygıtlarda istediği başarıyı hala yakalayamamış üzere duruyor. Yüzde 4,6‘lık pazar hissesi ile listenin altıncı sırasında yer alan Xiaomi, yüzde 1,4’lük hisseye sahip olan Lenovo’nun çabucak önünde yer alıyor. Tüm aygıtlar hakkında da genel bir tahlil yapan IDC, 1000 Dolar’ın üzerindeki aygıtların pazarın yüzde 66,5’ini oluşturduğunu söylüyor.

Şimdilik Çin’de bahsi geçen pazarda markaların pozisyonu bu formda. Tüm aygıtların doğum yeri niteliğindeki Çin’de pazarının hakimi Huawei olarak gözüküyor. Bu da Huawei Mate X modellerinin ne kadar sevildiğinin bir göstergesi. Sizce en uygun katlanabilir telefon hangisi? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu