Teknoloji

Google, arayüz değişikliğine gitti! İşte yeni tasarım

İnternet site ve taşınabilir uygulamalarda için arayüz, kullanıcı tecrübesi açısından bir epey kıymet arz ediyor. Bu bağlamda geliştiriciler, daima olarak yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor. Son olarak Google da kayıt olma ve hesaba giriş yapma sayfalarını yeniledi. İşte yeni arayüz…

Google giriş yapma ve kayıt olma sayfaları yenilendi

Google, bu arayüz güncellemesini kullanıcılara birkaç haftadır hatırlatıyordu. Çünkü giriş yapma ve kayıt olma sayfalarında bilgi gösteriliyordu. Bugün kelam konusu bu arayüz değişikliği nihayet yapıldı. Pekala nasıl değişti?

Google, giriş yapma ve kayıt olma sayfaları için yaptığı bu güncelleme ile birlikte ilgili sayfaları Material You konseptine uyumlu olacak halde daha da çağdaş hale getirdi. Art plandaki işleyişte rastgele bir değişiklik yok.

Yeni dizaynın yayınlanması kademeli olarak gerçekleşiyor ve bugünden (21 Şubat) itibaren başlayıp, 4 Mart’a kadar devam edecek. Buna nazaran kullanıcılar, güncellenmiş arayüzü en geç 15 gün içinde görmeye başlayacaklar.

Bunun yanı sıra Google, taşınabilir uygulamalarını da güncelliyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere nazaran şirket, Google İletiler uygulamasındaki dahili kameraya efektler getirecek. Bu da çekilen fotoğrafa bir cümbüş katacak. Kelam konusu bu yeniliğin ne vakit sunulacağı bilinmiyor ama kestirimler, önümüzdeki haftaları gösteriyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu