Teknoloji

Uncharted 2 sineması hakkında sevindirici gelişme!

Film sanayisinde oyun uyarlamalarına yönelik biraz önyargı olsa da son vakitlerde bu tabu yıkılıyor. Naughty Dog’un sevilen oyun serisine dayanan 2022 imali sinemanın akabinde, devam sineması heyecanla bekleniyordu. Uncharted 2 sineması yapımının yazım kademesine olduğunu biliyorduk ve başrol Mark Wahlberg’den âlâ haber geldi.

Uncharted 2 sineması senaryosu tamamlandı, çekimlere yakında başlanacak

İlk Uncharted sineması, Mark Wahlberg tarafından canlandırılan Victor Sullivan ile birlikte hazine avı seyahatine çıkan Tom Holland’ın canlandırdığı Nathan Drake’in daha genç bir versiyonunu izleyicilerle tanıştırmıştı. Birinci sinema eleştirmenlerden karışık tenkitler alsa da, izleyicilerde uygun bir izlenim bıraktı ve dünya çapında 407 milyon dolar hasılat elde etti.

Bazı oyunların direkt uyarlamalarının tersine, sinema tanıdık karakterler ve tematik ögeler içeren Uncharted serisinin özüne sadık kaldı. Temelleri atılan ve kıssası açık uçlu bırakılan sinemanın akabinde Nathan Drake’in yeni maceralarını dört gözle bekliyoruz

Geçtiğimiz günlerde Mark Wahlberg, Uncharted 2 sinemasının senaryosunun artık tamamlandığını doğruladı. Victor Sullivan’ı canlandıran Wahlberg, kendisine senaryonun bittiğini bildiren bir telefon aldığını açıkladı. Rolünü yine canlandırmaya hazırlanan, Wahlberg’e Sully karakterinin imza özelliği olan bıyığını uzatmaya başlaması talimatı verildi.

Wahlberg’in yorumları devam sinemasının potansiyel ilerleyişi hakkında ipucu verdi fakat kendisi çok fazla açıklama yapmamak için temkinli davrandı. Kıssayla ilgili merakını ve heyecanını lisana getiren Wahlberg, birinci sinemanın olumlu karşılandığını ve devamının beklendiğinin de farkında.

Çekimlerine yakın vakitte başlanması planlanan Uncharted 2 sineması için şimdi açıklanmış bir vizyon tarihi yok. Siz sinema için heyecanlı mısınız? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu