Oyun

God of War Ragnarök Çıkış Tarihi Haftaya Açıklanabilir

Karşımıza son olarak Eylül ayındaki PlayStation 5 sunumu sırasında çıkan God of War Ragnarök, son devirde oldukça geri planda kalmıştı. Bunda elbette Sony Interactive Entertainment ve SIE Santa Monica Studio’nun ser verip sır vermemesinin hissesi da oldukça büyük rol oynuyor. Son gerçekleştirilen State of Play ve Summer Game Fest yayınlarında da karşımıza çıkmayan oyun için merakımız biraz daha arttı diyebiliriz. Görünüşe nazaran God of War Ragnarök çıkış tarihi haftaya duyulacak.

Bugüne kadar yapılan resmi açıklamalar, devam oyununun katiyetle bu yıl içerisinde çıkacak ve erteleme söylentilerinin de gerçeği yansıtır nitelikte olmadığı istikametinde. Lakin tekrar de elimizde net bir çıkış tarihi olmadığı için bir “Acaba?” demiyor da değiliz.

Geçtiğimiz ayın son günüde Geeky Zone mağazası, oyuna ait ticari eserleri listelemiş ve büyük bir çoğunluğu için de 30 Eylül 2022 tarihi prestijiyle satışta olacağı belirtilmişti. Buradan yola çıkarak oyunun da birebir gün piyasada olacağını varsayım edebiliyoruz, lakin ne Sony Interactive Entertainment ne de SIE Santa Monica Studio resmi bir şey söylemediği için söylenti olarak bir kenarda tutmaktan diğer bir şey yapamıyoruz.

God of War Ragnarök Çıkış Tarihi Ne Vakit Duyurulacak?

Yakın bir vakit evvel ise, geçmişte aktardığı bilgiler ile prestij kazanmış olan Tom Henderson ve The Snitch tarafından yapılan açıklamalar ile bu hafta içerisinde yeni bir State of Play yayınını gerçekleşeceğine işaret edildi. Hatta The Snitch, bu mevzuda Twitter paylaşımında şifreli olarak beklenen yayının 30 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşeceğini 11110 kodu ile verdi. Bu kod, ikili sayı sistemine nazaran otuz sayısına denk geliyor.

Bahsi geçen yayında God of War Ragnarök oyunun ana odak olup olmadığına dair bir şey söylenmiyor olsa da, çıkış tarihini net bir formda öğreneceğimize kesin gözüyle bakılıyor. Haliyle gözümüz kulağımız artık Sony Interactive Entertainment tarafından US PlayStation Blog üzerinden yapılacak olan yeni State of Play yayını duyurusunda. Gelişmeleri takipteyiz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu