Oyun

Sony PS Plus Servisi Oyunlarını Gizlice Ekleyip Kaldırıyor

Kullanıcılar tarafından yapılan geri dönüşlere bakılırsa, Sony PS Plus servisi oyunlarını gizlice ekleyip kaldırıyor. Evil Genius 2: World Domination ve Muhteşem Stardust Portable oyunları birinci göze çarpan örnekler oldu. Bahisle ilgili şimdi resmi açıklama yapılmaz iken, ayrıntılar haberimizde.

Yenilenmiş PlayStation Plus servisi 23 Haziran 2022 Perşembe günü ülkemizde de faaliyete geçmişti. Ücretlendirmelerinin farklılık gösterdiği Essential, Extra, Premium ve Deluxe olmak üzere birden fazla abonelik seçeneği var ve her biri de farklı imkanlar sunuyor.

Sony PS Plus Servisi Oyunlarını Gizlice Ekleyip Kaldırıyor Mu?

Halihazırdaki servisin kütüphanesinde, yedi yüzden fazla oyun bulunuyor. Ne var ki kullanıcılar, yenilenmiş PlayStation Plus için yapılan reklam kampanyasında kullanılan kimi PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunlarının habersiz bir formda kaldırıldığı ve buna karşılık da yeni oyunların eklendiğini lisana getiriyorlar. O denli ki, Deluxe, Extra ve Premium kataloğu üzerinden indirilmiş olan belli oyunlar için kullanıcılar, satın alım için mağazaya yönlendirildiklerini belirttiler.

Örnek olarak gösterilen ise Evil Genius 2: World Domination. Bu oyun, ayın başlarında servis kapsamında Birleşik Devletler’de yaşayan oyunculara sunulmuştu. Yenilenmiş PlayStation Plus’ın 23 Haziran 2022 tarihinde yeni bölgelerde faaliyete geçmesinin akabinde, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika kataloğunda yer almıyormuş. Dahası ise Birleşik Devletler’deki aboneler de oyuna servis üzerinden erişememeye başlamışlar. İşin enteresan yanı, reklam kampanyasında hala bahsi geçen oyun kullanılıyor. Hal bu türlü olunca, “Acaba ortada teknik bir sorun mu var?” sorusu da akıllara gelmiyor değil.

Öte yandan, başları karıştıran Evil Genius 2: World Domination hadisesine karşılık olarak servisin yeni oyunu Muhteşem Stardust Portable oldu. Kullanıcılar tarafından belirtilene nazaran, servise ekleneceği evvelce belirtilmemiş olan Housemarque oyunu, Birleşik Devletler’de ve Güney Afrika’da yaşayan oyuncuların erişimine açık olduğu rapor edildi.

Yaşanan bu durum ile ilgili olarak şimdi Sony Interactive Entertainment tarafından rastgele bir açıklama yapılmış değil. Mümkün yeni gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu