Oyun

Elden Ring DLC’si geliyor! Tarih verildi

FromSoftware’in büyük ses getiren RPG oyunu Elden Ring, ek paketle tekrar gündemde. Stüdyo, uzun müddettir beklenen birinci DLC paketi Shadow of the Erdtree’nin üzerindeki örtüyü kaldırmaya hazırlanıyor. 3 dakikalık fragmanla DLC’nin ayrıntıları açıklanacak.

Elden Ring Shadow of the Erdtree ne vakit çıkacak?

FromSoftware, Twitter ve YouTube üzerinden yaptığı duyuruda Elden Ring Shadow of the Erdtree için birinci fragmanının 21 Şubat’ta yayınlanacağını açıkladı. Tanıtım görüntüsü yaklaşık üç dakika sürecek ve çeşitli lisanlar için altyazı içerecek. Türkçe’nin olup olmayacağı ise belgisiz.

2022’nin en güzel oyunu seçilen Elden Ring, çıktığı periyoda damgasını vurarak oyun sanayisinde büyük ses getirdi. Shadow of the Erdtree ile ilgili ayrıntılar ise çok fazla bilinmiyordu. Birinci tanıtım görüntüsü, şimdiye kadar sızan bilgilerin de gerçek olup olmadığını gösterecek.

Steam‘deki kayıtlar, projenin kalite garanti (QA) testlerinden kusur ayıklama evresine geçtiğini gösteriyor. Bu da ek paketin tamamlanmaya yaklaşmış olabileceği manasına geliyor. Önümüzdeki saatlerde paylaşılacak tanıtım görüntüsü, Shadow of the Erdtree için bir çıkış tarihi de verebilir.

DLC, PvP savaşları için yeni bir arena modu ekleyen Colosseum güncellemesinden sonra Elden Ring için ikinci büyük genişleme olacak. Elden Ring’in ikinci yıl dönümü yaklaşırken, FromSoftware büyük ses getiren oyununu ayakta tutmak istiyor.

Elden Ring, yapımcıların yaptığı paylaşıma nazaran 20 milyondan fazla kopya sattı. Üç adet oyundan oluşan Dark Souls serisinin 27 milyon sattığını düşünürsek, muvaffakiyet epeyce büyük.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu