Teknoloji

ASUS Yeni AMD Radeon RX Ekran Kartlarını Duyurdu

Tayvan menşeli telefon ve bilgisayar donanımı ve elektronik şirketi ASUS yeni AMD Radeon RX 6950 XT, Radeon RX 6750 XT ve Radeon RX 6650 XT ekran kartlarını duyurdu. Duyuruya ait ayrıntılar haberimizde.

ASUS Yeni AMD Radeon RX Ekran Kartları Geliyor

Çığır açan AMD RDNA 2 oyun mimarisinden yararlanan bu yeni ekran kartları optimize edilmiş süreç kapasitesi ve gelişmiş yazılımların yanı sıra yüksek bant genişliği, düşük gecikme müddetli AMD Infinity Cache bellek teknolojisi ve ultra süratli 18 Gbps GDDR6 bellek sunuyor. Kartlar ayrıyeten Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX 12 Ultimate, AMD FidelityFX Muhteşem Resolution (FSR), yakında gelecek AMD FSR 2.0 ve AMD Radeon Üstün Resolution ölçek yükseltme teknolojisi üzere yazılımlara ve özelliklere takviye veriyor, görsel açıdan etkileyici ve yüksek yenileme suratından yararlanan oyun tecrübeleri için gelişmiş özellikler taşıyor.

ROG Strix LC Radeon RX 6950 XT üst düzey oyun performansını sıvı soğutmayla buluşturuyor

AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartları piyasaya çıktığından bu yana üst düzey model arayan kullanıcılardan uygun maliyete değer veren oyunculara kadar herkese hitap eden modeller içeriyor. Hiçbir şeyden ödün vermeyen bir sistem için, ultra güçlü ROG Strix LC Radeon RX 6950 XT ekran kartı birinci sınıf AMD RDNA 2 mimarisinin performansını sürat aşırma ve özel sıvı soğutma tahlili ile sunuyor. Kartı büsbütün kaplayan soğutma plakası altında kalan Üstün Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenleri 240 mm radyatörle birlikte soğutuyor. Oyuncular böylelikle bu etkileyici karttan mümkün olan en yüksek performansı alıyor.

Düşük profilli 2,2 yuvalık soğutma bloğu sayesinde kullanıcılar bu kartı daha küçük kasalara yerleştirebiliyor. 600 mm tüpler, kartın E-ATX kasalarla da kullanılabilmesini sağlıyor. VRM, hava üfleyen fan sayesinde her vakit en yüksek performansı sergileyebiliyor. Muhteşem Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenler ile kart vakte meydan okuyor. Radyatörde yer alan iki adet ASUS 120 mm ARGB fan, ön kapaktaki RGB’ler üzere Aura Sync uyumlu. Bu sayede tüm sistem mükemmel bir görünüme kavuşuyor. Karttaki iki adet FanConnect II fan başlığı ile kullanıcılar istedikleri bileşenin yük altında uygun sıcaklıkta kalmasını sağlayan özel fan eğrileri oluşturabiliyor.

TUF Gaming Radeon RX 6950 XT birinci sınıf performans ve dayanıklılık sunuyor

Birinci sınıf performansı daha klasik hava soğutmayla almak isteyenlere ASUS, TUF Gaming Radeon RX 6950 XT ekran kartını sunuyor. MaxContact Teknolojisi’nden yararlanan 2,9 yuvalık soğutma bloğu, üç yeni Eksen Teknolojili fan ile son derece tesirli bir soğutma performansı sunuyor. Optimize edilmiş 0 dB teknolojisi sayesinde bu fanlar kart düşük yük altındayken büsbütün duruyor, sıcaklık 60°C’ye ulaştığında tekrar çalışmaya başlıyor.

TUF Gaming kartlar şiddetli kurallarda problemsiz çalışacak formda tasarlandı. Sağlam metalden üretilen ön kapağın yanı sıra paslanmaz çelik giriş çıkış yuvası ve havalandırma açıklığına sahip güçlü art plaka ile tam muhafaza sağlanıyor. Çift BIOS anahtarı ile kullanıcılar azamî performans ve sessiz çalışma ortasında tercih yapabiliyor. Aura Sync uyumlu logo, sistemdeki öbür RGB’lere ahenk sağlayarak şık ve bütünleyici bir görünüm oluşturuyor. Birinci sınıf performansı ve eşsiz dayanıklılığıyla bu kart vakte meydan okuyor.

ROG Strix Radeon RX 6750 XT tarzı ve gücü en üst seviyeye taşıyor

ROG Strix serisi çok sayıda bilhassa sınıfının en uygun performansını sunan bir seri. Günümüzde ekran kartlarında en başta sağlam bir soğutma sistemi geliyor. MaxContact Teknolojisi’nden yararlanan 2,9 yuvalık soğutma bloğu ısı dağıtımı için geniş yüzey alanı sunarken üç adet gelişmiş Eksen Teknolojili fan da asgarî gürültüyle azamî hava akışı sağlıyor. Fanlar, GPU 60°C’ye ulaşana kadar 0 dB teknolojisiyle sessizce çalışıyor. Çift BIOS anahtarı da kullanıcılara performansı en üst düzeye getirme yahut fan gürültüsünü azaltma seçeneği sunuyor. Karttaki FanConnect II başlıkları ile kullanıcılar kasa fanlarını GPU sıcaklığına nazaran ayarlayıp en uygun soğutma seviyesini elde edebiliyor.

Strix serisi sunduğu özellikleri birebir derecede etkileyici bir görünümle tamamlıyor. Kartın etkileyici dizaynlı ön kapağı boyunca uzanan RGB aydınlatma öteki Aura Sync bileşenleriyle ahenk sağlıyor. Art plaka şık görünmesinin yanı sıra sağlamlık da katıyor. En sağdaki fan için eklenen havalandırma açıklığı ısıyı verimli bir halde uzaklaştırıyor. Paslanmaz çelik giriş çıkış plakası ve güçlendirilmiş metal çerçeve Muhteşem Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenlere ekstra dayanıklılık katıyor. Tüm bu özelliklerle donatılan bu kusursuz kart içinde bulunduğu sistemin en dikkat cazip kesimi haline geliyor.

Boyu küçük, performansı büyük: ASUS Dual Radeon RX 6750 XT

Üç fanlı, kalın dizaynlar fazla gürültü çıkarmadan üstün soğutma sağlasa da küçük bilgisayarlar daha küçük ekran kartlarına muhtaçlık duyuyor. ASUS Dual Radeon RX 6750 XT neredeyse tüm küçük boyutlu sistemlere sığabilecek kompakt bir karta eksiksiz performansı sığdırmayı başarıyor. Çift rulmanlı iki adet Eksen Teknolojili fan havayı en çok muhtaçlık duyulan bölgelere iletiyor. Kart düşük yük altında 55°C’den düşük sıcaklıktayken fanlar büsbütün duruyor, böylelikle sessiz bir çalışma ortamı sağlanıyor. Çift BIOS anahtarı ile kullanıcılar azamî performans yahut düşük gürültü ortasında tercih yapabiliyor.

Küçük bir ışık şeridi ön kapağı süslerken, kollayıcı art plaka da hem PCB destekliyor hem de sade bir görünüm katıyor. ASUS Auto-Extreme teknolojisi olabildiğince az insan müdahalesiyle hassas üretim yapılmasını mümkün kılıyor. 144 saatlik onay süreci ise kartların kutudan çıkar çıkmaz kusursuz performans ve dayanıklılık sunduğundan emin olunmasını sağlıyor. Daha küçük boyutları ve uygun fiyatıyla Dual Radeon RX 6750 XT eşsiz bir fırsat sunuyor.

ROG Strix Radeon RX 6650 XT birinci sınıf özellikleri uygun fiyatla sunuyor

Strix modellerinin sahip olduğu özellikleri orta düzey bir kartın fiyatıyla almak isteyenler, ROG Strix Radeon RX 6650 XT ile aradığını bulacak. Strix Radeon RX 6750 XT modelinden daha küçük yapıdaki bu kartta birebir derecede etkileyici bir ön kapak bulunuyor. Kapağın altındaki iki adet yarım uzunluk Eksen Teknolojili fan, 2,9 slotluk dizayndaki güçlü GPU için kusursuz ısı dağıtımı sağlıyor. 0 dB teknolojisi fanların 60°C sıcaklıktan sonra çalışmasını sağlayarak oyunculara kart hafif yük altındayken sessiz bir ortam sağlıyor. Çift BIOS kullanıcıların tek bir düğmeyle sessiz çalışma yahut azamî performans ortasında geçiş yapmasına imkan tanıyor.

Strix ve TUF kartlarında olduğu üzere ROG Strix Radeon RX 6650 XT modeli de Üstün Alloy Power II özellikli birinci sınıf bileşenlerle üretildi. Misal formda bu kartta da havalandırmalı art plaka ve paslanmaz çelik giriş çıkış plakası yer alıyor. Ön kapağın sağ tarafındaki RGB logosu, Aura Sync sayesinde sistemin geri kalanıyla ahenk sağlayarak sade ve bütünleyici bir görünüm sunuyor.

İhtiyacınız olan her şey ASUS Dual Radeon RX 6650 XT’de

Piyasadaki en uygun fiyatla orta düzey performanstan beklenen her şeyi sunacak bir model arayan kullanıcılar, sırf vazgeçilmez özelliklerle donatılmış ASUS Dual Radeon RX 6650 XT ile beklentilerini karşılayacak. Çift rulmanlı fanlara sahip Eksen Teknolojili fan tasarımı kâfi soğutma sunmasının yanı sıra hafif yük altında sessizce çalışıyor. Auto-Extreme Teknolojisi ise uzun ömür ve dayanıklılık sağlıyor. Şık ve sade ön kapak tasarımı şık bir görünüm katarken, gözetici art plaka ve paslanmaz çelik giriş çıkış plakası ise kartın işini âlâ yapmasını sağlıyor. Böylelikle en son oyunlarda akıcı bir tecrübe elde ediliyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu