Teknoloji

İncecik PlayStation 5 Yarattı!

DIY Perks isimli Youtube kullanıcısı, sıvı soğutmalı incecik PlayStation 5 yarattı. Eforunun takdire şayan olduğu söyleyebileceğimiz çalışmanın ayrıntıları ve görüntüsü haberimizde.

Bildiğiniz üzere birinci PlayStation konsolundan bu yana bir gelenektir standart modelin bir müddet sonrasında çıkan ve Slim olarak nitelendirilen ince model. Daha az yer kaplamasının yanı sıra, teknik manada daha az güç tüketen ve haliyle de daha az elektrik sarfiyatı olan bu modellerin bir yenisinin PlayStation 5 için de geleceğine kuşku yok.

Bir Youtuber İncecik PlayStation 5 Oluşturdu

Beklenen duyurunun Sony tarafından ne vakit yapılacağı şu anlık belgisiz iken, bir Youtube kullanıcısı ortaya koyduğu bir çalışma dikkatleri üzerine çekti. En azından konsolun büyüklüğünden şikayet edenler için ülkü bir tahlil olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Teknoloji üzerine mesken imali eserler için hazırladığı görüntüleri ile tanınan ve kullanıcı ismi DIY Perks olan Matthew Perks, yaklaşık iki santimetre kalınlığında ve sıvı soğutma sisteminin kullanıldığı bir PlayStation 5 modeli yarattı. Pekala bunu nasıl yaptı?

Videoda da gördüğümüz üzere Perks, öncelikle konsolu bir hoş söküyor. Bu noktada, büyük kısmının güç kaynağı ve soğutma sisteminden oluştuğunu zati biliyoruz. Sökme süreci sonrasında ise ana kartın üstüne, büsbütün kendisinin tasarladığı bakır levhaları yerleştiriyor ve su kanalları da böylelikle oluşturulmuş oluyor.

İlerleyen kısımda da, güç kaynağı ile sıvı soğutma sisteminin geri kalanı ile alüminyum bir kasaya yerleştirildiğini görüyoruz. Her ne kadar oyun oynarken konsolun çok ısındığı söyleniyor olsa da, durumu çözmenin bir yolu da bulunmuş.

Bakalım Japon teknoloji devi hem bu esere ne diyecek, hem de PlayStation 5 Slim konsolunu ne vakit çıkartacak. Bir öbür merak edilen mevzu ise, ince PlayStation 5 modelinin standart modelden ne kadar küçük olacağı? Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu