Teknoloji

Apple Music, beklenen özelliği sonunda getiriyor!

Android işletim sistemi için getirilecek Apple Music güncellemesiyle birlikte yeni bir özellik geliyor. Buna nazaran, uygulamayı kullananlar artık Spotify üzere öteki müzik platformlarındaki oynatma listelerini buraya taşıyabilecekler. Böylelikle vakit kaybı en aza indirilip daha uygun bir kullanıcı tecrübesi elde edileceği öngörülüyor. Lakin bu yeniliğin şu an için yalnızca Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. İşte detaylar…

Apple Music, yeni bir özellik ile donanacak!

Henüz beta etabında olan bu güncellemeye, şu an için epeyce kısıtlı sayıda bir kullanıcı ulaşmış durumda. Fakat bu özelliğin kısa mühlet içinde Android’e geldiği takdirde, herkes tarafından kabul göreceği ve hasebiyle iOS platformu için de büyük ihtimalle kullanıma sunulacağı kestirim ediliyor. Ancak Apple’ın bu türlü mevzularda hayli muhafazakar olduğunu da unutmamak gerek.


Apple Music yeni bir özellik kazanıyor!

Apple’ın verdiği bu beklenmedik güncelleme kararının, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği tarafından şirket hakkında verilen ağır tazminat cezasıyla ilgili olduğu öne sürülüyor. Müzik dinleme uygulamaları ortasında kendisininkini monopol olarak sunduğu tez edilen Apple, tam 500 milyon euroluk bir tazminata mahkum edilmiş ve bahisle ilgili gerekli AB düzenlemelerine uyacağını söylemişti.

Akabinde Spotify uygulamasının Avrupa’daki iOS kullanıcılarına açılmaya başlamasının da bu argümanları doğrulayan başka bir data olduğunu belirtelim. Elbette başta Spotify olmak üzere birçok müzik dinleme platformunun Apple’a karşı yaptığı güçlü muhalefet, bu kararın alınmasında kıymetli bir rol oynadı. Lakin günün sonunda kullanıcıların bu gelişmelerden nitekim yarar sağlayıp sağlamayacağını daima birlikte göreceğiz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple’ın stratejisi hakikat mu? Siz Apple Music kullanıyor musunuz? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için kıymetli.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu