Teknoloji

Yenilikçi terapi metodu: Müziğin uygunlaştırıcı dokunuşuyla tanışın!

TalentoSound, online müzik terapi hizmetleri sunan bir platform olarak dikkat çekiyor. Uzman Psikolog Ahmet Beyhan Eşkiler ve ortağı Klinik Psikolog Ebubekir Yasir Öztürk’ün öncülüğünde hayata geçirilen bu sistem, Türkiye genelinde 22 kentte 55 uzmanı bünyesinde barındırıyor.

TalentoSound ile müziğin şifalı gücü artık bir tık uzakta

Müzik terapisinin, bilhassa çocuklar üzerindeki olumlu tesirleri sayesinde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dürtüsellik, otizm, lisan ve konuşma bozuklukları üzere çeşitli meselelerde tesirli sonuçlar alınıyor. 6 haftalık bir süreçte elde edilen muvaffakiyetler, klasik prosedürlerle aylar süren tedavilere kıyasla hayli dikkat cazip.

Yakın vakitte kullanıcılar ve uzmanlar için yeni bir platform ve taşınabilir uygulama geliştiren TalentoSound, tıpkı vakitte yatırım çeşidi için de çalışmalarına devam ediyor. Bu teşebbüsün, toplumsal medya hesapları üzerinden de faal bir formda tanıtımını yapması ve bilhassa Instagram’da süratle büyüyen bir takipçi kitlesi edinmesi, online varlığını güçlendiriyor.

Youtube kanalında da yeni içerikler üreterek bilgilendirme ve farkındalık yaratma gayretini sürdüren TalentoSound, müzik terapi alanında değerli bir kaynak haline gelmeyi hedefliyor. Teşebbüsçüler ayrıyeten, bu uygulamayı hem Türkiye’de hem de küresel pazarda tanıtmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Müzik terapisi alanında sağladığı yenilikçi tahlillerle dikkat çeken TalentoSound, hem bireylerin ömür kalitesini artırmayı hem de bu terapi yolunun daha geniş kitleler tarafından benimsenmesini amaçlıyor. Bu süreçte, PR ve toplumsal medya çalışmalarına da ehemmiyet veren grup, ilgili taraflarla iş birliği ve tanışma fırsatlarını arıyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu