Teknoloji

WhatsApp, yeni bir özellik daha getirdi!

Sevilen uygulama WhatsApp, yeni sunmaya başladığı yazı düzenleme özelliği ile gündeme geldi. Böylelikle evvelden epey kaotik görünen ardışık iletiler, sabit bir sistem içine girerek çok daha anlaşılır olacak.

Ancak maddelendirme ve numaralandırma üzere yeni özellikleri faal edebilmek için, muhakkak işaretler kullanmanız gerekiyor. Örneğin yeni bir husus eklemek için, evvel – işaretine bastıktan sonra ortada bir boşluk bırakmak zorundasınız. İşte tüm detaylar…

WhatsApp, yazı düzenleme özelliği sunuyor!

Kullanıcıların ahenk sağlamasının vakit alacağı öngörülen bu yenilik, uygulamaya daha resmi bir hava katacak üzere görünüyor. Bir müddettir kullanmakta olduğumuz kalın ve italik üzere çeşitli hallerin yanına eklecek bu özelliklerle, kullanıcılar yazdıklarını kendilerine nazaran daha uygun özelleştirebilecek. Böylece herkesin kendine has bir yazma biçiminin olacağı argüman ediliyor.


WhatsApp uygulaması yeni bir özellik daha getirdi!

Yazı düzenleme özelliğinin başta kurumsal ve eğitim gayeli WhatsApp kümeleri için büyük yarar sağlaması bekleniyor. Zira ekseriyetle onlarca üyeye sahip bu kümelerde, arka arda yazılan yazılar birbirine girerek baş karışıklığına sebep oluyordu.

Bu güncellemenin ayrıyeten uygulamadaki kanallar kısmı için de geleceği söyleniyor. Şayet bu gerçekleşirse, markalar tarafından ağır olarak kullanılacağının kesin olduğunu söyleyebiliriz. Uzun yazıları okumayı epey kolay hale getirecek bu yeniliğin, milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamadaki kullanıcı tecrübesini gözle görülür oranda güzelleştireceği iddia ediliyor.

Android, iOS, Mac ve PC olmak üzere tüm platformlar için gelecek olan bu özelliklere şu an için erişemediğini söyleyen kullanıcıların ise, güncelleme oturana kadar beklemesi gerekiyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Günde kaç saat WhatsApp kullanıyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok bedelli.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu