Oyun

Steam Kullanıcıları Windows 11’e Geçmeye Devam Ediyor

Son yapılan ankete bakılırsa, Steam kullanıcıları Windows 11 geçişi yapmaya devam ediyorlar. Şu an için bu durum yüksek düzeyde olmasa da, evvelki aya oranla birazcık daha yükselmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Windows 11, Ekim ayı içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Yeni bilgisayarların üzerinde de konseyi olarak gelen işletim sistemine mevcut bilgisayarınıza direkt satın almak kadar, sistem ihtiyaçlarını karşılaması durumunda Windows 10 üzerinden fiyatsız yükseltmeyle de geçiş yapabiliyorsunuz.

Microsoft tarafından oyuncular için özel olarak hazırlandığı söylenen Windows 11, şu an için oyuncular ortasında o kadar da tanınan üzere görünmüyor. En azından Steam için yapılan son anket bunu gösteriyor.

Haziran ayı içerisinde yapılan Donanım ve Yazılım Anketi, iştirakte bulunan kullanıcıların % 71.26 kadarı bu mevzuda Windows 10 işletim sisteminin daha uygun olduğunu belirtmiş. Bunda hem yeni sistemin AMD performansı dahil hala can sıkıcı teknik sıkıntıları hem de kullanıcıların mevcut durumlarından şikayetçi olmamalarının tesiri var. Malumunuz, rastgele bir rahatsızlık hissetmedikleri sürece kullanıcıların işletim sistemi değiştirmeyi düşünmemeleri olağan bir durum.

Steam Kullanıcıları Windows 11’i Tercih Etmeye Devam Ediyorlar

Yakın bir vakit evvel yayınlanan anket sonuçlarına baktığımızda, her şeye karşın Windows 11 açısında eskiye oranla bir artışın olduğu da gözlerden kaçmıyor. O denli ki, geçtiğimiz ay içerisinde % 1.64 artış ile genel kullanıcı oranı % 21.23 olmuş.

Aynı anket sonuçlarında, tanınan ekran kartının NVIDIA GTX 1060 olduğu ortaya çıkarken, Steam kullanıcıların genelinin kullandığı bilgisayarlarının ortalama sistem belleğinin 16 GB , ekran kartı belleğinin 8 GB, ekran çözünürlüğünün 1080p, depolama alanının 100 ile 249 GB ve işlemci suratlarının da 2.3 GHz ile 2.69 GHZ ortasında olduğu da ortaya çıktı.

Peki sizin bu husustaki yaklaşımınız nedir? Windows 11’e geçiş yaptınız mı yahut yapmayı düşünüyor musunuz? Yaptıysanız mutlu musunuz? Niyetlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu