Oyun

Starfield, yeni güncelleme aldı! Neler değişti?

Bethesda tarafından geliştirilen uzay temalı açık dünya oyunu Starfield, kapsamlı bir güncelleme daha aldı. Performans ve grafik kalitesi sıkıntılarından şikayet eden oyunculara kulak veren üretimciler, oyunun yeni sürümü için birçok yeni kuşak teknolojiden faydalandı.

20 Şubat’ta yapılan açıklamaya nazaran, oyun tıpkı anda hem AMD’nin FSR özelliğine, hem de Intel’in XeSS teknolojisine kavuşacak. Bilhassa FSR, sahip olunan ekran kartının modeli ve markası farketmeksizin, artırılmış bir grafik performansı sunuyor. Ayrıyeten DLSS kullanımında yaşanan birtakım yanlışların da, bu güncelleme kapsamında düzeltildiği argüman ediliyor. İşte değerli detaylar…

Starfield, kapsamlı bir güncelleme aldı

Bahsettiğimiz bu yeniliklerden, PC platformu dışında kalan Xbox konsolları kullanan bireyler maalesef yararlanamayacak. Lakin oyunun bilhassa PC’de daha çok performans sorunu yaşadığı biliniyordu.


Starfield, hayli kapsamlı bir güncellemeye kavuştu!

Kullanıcıların oyun kaydı alırken yaşadığı kaydetme meseleleri ise, konsollar da dahil olmak üzere tüm platformlarda çözülecek. Böylelikle oyuncuların saatlerce verdiği emekler boşa gitmeyecek ve daha sağlıklı bir oyun tecrübesi yaşanacak.

Oyunun imalcisi Bethesda’nın, önümüzdeki günlerde değerli bir güncelleme daha getireceği konuşuluyor. 2023 Eylül ayında piyasaya sürülen Starfield, büyük beklentileri karşılayamamış ve birçok oyuncu tarafından hayal kırıklığı olarak nitelendirilmişti. Ama oyunun geçtiği yerleri hayli seven birtakım uzay meraklıları da var.

İlk etapta Xbox’a özel olarak çıkan Starfield’ın, PlayStation platformu için de çıkacağı konuşuluyor. Şayet bu gerçekleşirse, konsol dünyasında taşlar yerinden oynayabilir. Günün sonunda, yaşanacak gelişmelerin oyuncuların faydasına olmasını temenni ediyoruz.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Starfield hakikaten oynamaya kıymet mi oyun mu? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok pahalı.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu