Oyun

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake Kasvet Yaşıyor Olabilir

Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake, Eylül ayındaki PlayStation 5 sunumu sırasında duyurulmuştu. Sony Interactive Entertainment işbirliğinde Aspyr Media ve Saber Interactive tarafından geliştirilmesine başlanmış olan tekrar üretim, PC ve konsol tarafında müddetli olarak PlayStation 5 için özel olarak satışa sunulacak. Ne var ki son gelen bir rapora nazaran, geliştirilme sürecinde işler yolunda gitmiyor. Ayrıntılar haberimizde.

Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake Arap Saçına Mı Döndü?

Eylül ayındaki duyuru sonrasında ortaya çıkan birinci ayrıntılarda, sıfırdan en son teknoloji ile geliştirilen oyunda, sıra tabanlı oynanıştan vazgeçileceği ve God of War ve Nioh 2 üzere oyunlardan esinlenilerek oturtulacak bir sistemin sunulacağı söylenmişti.

Hakkında bir müddettir haber alamadığımız tekrar üretim versiyon, söylenen o ki geliştirilme sürecinde problemler yaşanıyor. bu yıl içerisinde çıkış yapamayacağı da söylenenler ortasında yer alıyor.

Bloomberg sitesinden Jason Schreier tarafından yayınlanan yeni bir rapora nazaran, 30 Haziran 2022 tarihinde oyunun bir demo sürümü hazırlanmış. Ne var ki LucasFilm ve Sony Group şirketleri için gösterim gayeli olarak hazırlanmış olan bu demo, ayrılan bütçenin orantısız olması ve ortaya çıkan sonucun da geliştirici stüdyoyu mutlu etmemesi nedeni ile projenin sürdürülebilir olmayacağı kaygılarını da beraberinde getirmiş.

Yaşanan bu olayın sonrasındaki hafta, Temmuz ayının başlarında, Tasarım Direktörü Brad Prince ve Sanat Direktörü Jason Minor’un kovulmalarının akabinde geliştirilme süreci beklemeye alınmış ve süresiz olarak ertelenmiş. Geliştirici stüdyo, yine üretimde yola nasıl devam edileceğine dair bir karara varabilmek için yeni kontratlar ve geliştirme fırsatları arayışına geçmiş. Bu bağlamda, oyunun en erken 2025 yılında satışa sunulması da eskiye oranla daha gerçekçi bir maksat haline gelmiş.

Raporda yer alan bir başka enteresan bilgiye nazaran, Aspyr geliştiricilerinden kimilerinin dayanak pozisyonunda bulunan Saber Interactive stüdyosunun yine imal projesinin geliştirilme etabında liderliğe geçebileceğine dair inancının olduğu da söyleniyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu