Teknoloji

Son Windows 11 güncellemesi, kullanıcıları hudut etti! Yanılgı nasıl çözülür?

Microsoft, Windows 11 için çalışmalarını sürdürüyor. Böylece şirket, işletim sistemini yeni özellikler ile donatıyor. Her ay kıymetli güncellemeler yayınlayan şirket, şubat yamasını da kullanıma sundu. Lakin bu güncelleme, kullanıcıların canını sıkan bir yanılgıyı beraberinde getirdi. İşte Windows 11 Misyon Çubuğu kayboluyor kusuru ile ilgili detaylar…

Windows 11 şubat güncellemesiyle birlikte Misyon Çubuğu kayboluyor

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 11 (23H2 ve 22H2) için KB5034765 sürümlü şubat ayı güncellemesini yayınladı. Dikkat çeken bu güncelleme, kimi yanılgıları çözüyorken ufak tefek yenilikler de getirdi. Lakin Vazife Çubuğu için bir sorun yarattı.

Tümü olmasa da birtakım kullanıcılar, Windows 11 şubat güncellemesini (KB5034765) kurduktan sonra Vazife Çubuğunun kaybolduğuna yani olması gereken pozisyonda bir boşluk göründüğüne dair geri bildirimlerde bulunmaya başladı.

Kullanıcılar, Vazife Çubuğunun görünmemesi sebebiyle çok sorun yaşadıklarını lisana getiriyorlar. Çünkü Vazife Çubuğu, Arama aracı ve Başlat butonu üzere temel özellikleri barındırdığı için bu özelliklere erişilemiyor. Ayrıyeten kullanıcılar, Misyon Çubuğuna sabitledikleri programlara erişmek için Belge Gezgini’ni kullanarak uzun aramalar yapmak zorunda kalıyorlar. Bunlar da kullanıcı tecrübesini bir oldukça makus etkiliyor.

Nasıl çözülür?

Bazı bireyler, Vazife Yöneticisi üzerinden explorer.exe’yi kapattıktan sonra bilgisayarı tekrar başlatarak bu sorunu çözebildiklerini paylaştı. Öte taraftan güncellemeyi kaldırıp sorunu kökten çözmeyi tercih edenler de oldu. Bu bağlamda siz de Vazife Çubuğunun görünmemesi sıkıntısıyla karşı karşıya kaldıysanız bu iki yoldan birini tercih edebilirsiniz.

Microsoft’tan bu probleme ait bir açıklama gelmedi. Şirketin yakın vakitte bu yanılgıyı çözen bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu