Oyun

Sevilen oyun 12 yıl sonra geri dönüyor! İşte tarih

İlk olarak 2012 yılında yayınlanan Prison Architect, hapishane simülasyonu konseptiyle büyük beğeni topladı. Bunun üzerine geliştirici Paradox Interactive ise birçok güncellemeyle oyunu gündemde tutmayı başardı. Bir müddettir geliştirme basamağında olan Prison Architect 2 için yeni çıkış tarihi açıklandı.

Prison Architect 2, Mayıs’a ertelendi

Paradox Interactive yaptığı son açıklamada, Mart çıkış tarihinde iki aylık bir gecikme yaşayacağını söyledi. Buna nazaran Prison Architect 2, 7 Mayıs 2023‘te PC ve konsollar için piyasaya sürülecek. Pekala yeni simülasyon oyunu neler vadediyor?

Paradox yaptığı açıklamada, Double Eleven’ın daha fazla yanılgıyı tespit edip düzeltmek için çalıştığını söyledi. Ayrıyeten PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için meselesiz bir çıkış planladığını lisana getirdi. İki aylık gecikme, oyunun kalite ve denetim testlerine harcanacak.

Yeni oyun, hapishane binası ve hata sistemini baştan aşağı değiştirecek. Geliştirici, birinci oyundaki yapıyı büsbütün 3 boyutlu bir ortama taşımayı planlıyor. Çok katlı inşaat ve yeni irtibat sistemi üzere özellikleriyle oynanışa farklılık getirilmesi bekleniyor.

Paradox, geliştirme sürecinde aktüel tutmak için Mart ayında Prison Architect 2’nin oynanış görüntülerini yayınlayacağını paylaştı. Mayıs ayına gerçek ise kararlı sürümü sunarak yeni imali piyasaya sürmüş olacak. Steam‘de Prison Architect 2 fiyatı 23 dolar olduğunu açıldığını belirtelim.

Oyunun ön sipariş sürecinde K9 Kozmetikleri Paketi sunulduğunu da belirtelim. Bu paket kapsamında Siyah Labrador Retriever, Alman Kurt Köpeği ve Alaska kurdu imkanı sunulacak. Bakalım Mayıs lansmanı oyuncular tarafından nasıl karşılanacak, vakitle göreceğiz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu