Teknoloji

NVIDIA, tüm ayarları bir ortada sunan yeni uygulamasını tanıttı!

Son periyotlarda teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen NVIDIA, bugün değerli duyurular yaptı. 2023’ün dördüncü çeyreğinde kaç para kazandığını açıklayan şirket, kullanıcıları sevindirecek bir kararı da duyurdu. Buna nazaran şirket, iki uygulamasını tek bir uygulamada bir ortaya getirdi, yani birleştirdi. Pekala yeni yazılım nereden indirilir? İşte tüm detaylar…

Yeni NVIDIA uygulaması ile tanışın

Bilindiği üzere NVIDIA‘nın bilgisayar kullanıcıları için iki uygulaması bulunuyor. Birincisi, temel ekran ayarlarının yönetilmesine imkan tanıyan NVIDIA Kontrol Masası. İkincisi ise Game Ready şoför güncellemeleri, oyun ve oyun optimizasyonu ile ilgili seçenekler sunan NVIDIA GeForce Experience.

İki başka uygulama olması, varsayım edebileceğiniz üzere kullanıcılar tarafından pek de memnuniyetle karşılanmıyordu. Aslında programlar depolama alanında çok önemli bir yer kaplamıyor olsa da değerli olan ayarların farklı ayrı programlarda yer almasıydı. Neyse ki NVIDIA, bunun için harekete geçti.

NVIDIA, yeni uygulamasını tanıttı. Şirket isminin verildiği bu uygulama, optimizasyon, şoför güncellemeleri yahut ekran ile ilgili tüm ayarları bir ortada sunuyor. Şimdi beta etabında olan NVIDIA uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki yeni uygulama neler sunuyor? Sol taraftaki dikey menü üzerinden ulaşabileceğiniz tüm sayfalara bakalım.

Ana Sayfa

Yeni NVIDIA uygulamasındaki ana sayfa üzerinden genel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki oyunları ve NVIDIA’nın keşfetmek isteyebileceğiniz başka yazılımlarını görebilirsiniz. İmleci oyunların üstüne getirdikten sonra oyunu başlatabilir yahut ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Sürücüler

Sürücüler sayfası üzerinden yeni bir şoför güncellemesi olup olmadığını görebilirsiniz, şayet varsa süratlice yükleme sürecini başlatabilirsiniz. Bununla bir arada mevcut şoför ile sunulan yenilikleri ve çözülen yanılgıları da okuyabilirsiniz.

Grafikler

Oyuncuların NVIDIA uygulamasında en çok ziyaret edeceği sayfa muhtemelen Grafikler olacak. Buradan bilgisayarınızda yüklü olan oyunların grafik ayarlarına ulaşabilir ve tek bir butona tıklayarak aygıtınız için optimize edebilirsiniz. İster her oyuna farklı, isterseniz de genel ayarlar yapabilirsiniz.

Kupon

Bu sayfa üzerinden elinizde bir kupon varsa ödülünüzü alabilirsiniz. Kupon kodunuz olmasa da tüm kullanıcılara sunulan ödüllere erişebilirsiniz.

Ayarlar

Ayarlar kısmından sayfanın isminden da anlayabileceğiniz üzere uygulama ile ilgili tüm ayarlara ulaşabilirsiniz. Örneğin yeni şoför güncellemelerinin otomatik olarak indirme seçeneğini yönetebilirsiniz. Bununla birlikte dilediğiniz özellikleri açıp kapatabilir yahut aygıtınızın özelliklerini de görebilirsiniz.

Yapay zeka

Aktarılan bilgilere nazaran NVIDIA uygulamasına yakın vakitte yapay zeka dayanaklı RTX Dinamik Titreşim özelliği eklenecek. Kelam konusu bu özellik, oyundaki görselleri daha da net hale getirecek. Bununla bir arada renkleri daha da öne çıkaracak. Bu da oyun tecrübesini yükseltecek.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni NVIDIA uygulamasını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu