Teknoloji

Samsung, yapay zekayı akıllı saatlere getiriyor!

Son periyodun en çok konuşulan şirketlerinden biri olan Samsung, Galaxy serisi için sunduğu yeni kuşak yapay zeka özelliklerini akıllı saatler için de getirecek üzere görünüyor. Şirketin üst seviye yöneticilerinden TM Roh geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, sıradaki maksatlarının bu özellikleri başta akıllı saatler olmak üzere tüm Galaxy aygıtlar için getirmek olduğunu söyledi. İşte en kıymetli detaylar…

Samsung, yapay zeka teknolojisini akıllı saatlere taşıyor

Giyilebilir teknolojilerin bölümüne girdiğimizi söyleyen Roh, yapay zekanın tüm dijital imkanlarını kullanacaklarını, bilhassa sıhhat alanındaki yeni uygulamalarla birlikte kullanıcıların hayatında kritik ehemmiyet taşıyacak yenilikler yapacaklarını argüman etti. Fazla detaya girmekten kaçınan Roh, Samsung fanları için büyük sürprizleri olduğunu da kelamlarına ekledi.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Bud Pro 2 model kulaklıklar için gelen yeni yapay zeka özelliklerini duymuştuk. Lakin akıllı saatler için tasarlanan özelliklerin çok daha kapsamlı olduğu konuşuluyor. Elbette Galaxy 24 telefonlarda kullanılan her özelliği, giyilebilir bir aygıta uyarlamak pek de mümkün görünmüyor. Ama Samsung’un akıllı saatler için özel olarak geliştirileceği kimi uygulamaların da olacağını söyleyenler mevcut.

Şirketin önümüzdeki günlerde Galaxy Fit 3’ün çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapması beklenirken, bu modelin hangi yapay zeka kabiliyetlerine sahip olacağı tam olarak bilinmiyor. Ayrıyeten bu kabiliyetlerin ne kadarının Samsung’un eski akıllı saatlerine geleceği de şu an için belirli olmuş değil. Günün sonunda, bu yeniliklerin kullanıcıların hayatını nitekim kolaylaştırmasını umuyoruz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung’un stratejisi gerçek mu? Siz hiç akıllı saat kullandınız mı? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolay kolay paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok bedelli.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu