Oyun

PS Plus Extra Temmuz 2022 Oyunları Sızdırıldı

Resmi duyuru öncesinde PS Plus Extra Temmuz 2022 oyunları sızdırıldı. Tıpkı vakitte Premium ve Deluxe için de geçerli olacak oyunların listesini yüklü olarak Assassin’s Creed oluşturuyor. Ayrıntılar haberimizde.

Son olarak 23 Haziran 2022 tarihinde Avrupa bölgesi ile birebir gün ülkemizde de faaliyete geçen yenilenmiş PlayStation Plus, artık iki safha da güncelleniyor. Bunlardan birisi her ayın birinci Salı günündeki Essential planını, başkası ise Extra, Premium ve Deluxe planlarını kapsıyor.

Bildiğiniz üzere bu ayın Essential abonelerine açılan oyunlar Crash Bandicoot 4: It’s About Time, Arcadegeddon ve The Dark Pictures Anthology: Man of Medan olarak açıklanmış iken, başka planlara özel oyunlar ise Stray hariç hala belirsizliğini koruyor.

PS Plus Extra Temmuz 2022 Oyunları Hangileri Olacak?

Beklenen duyurunun önümüzdeki hafta içinde yapılması bekleniyor, lakin yakın bir vakit evvel yaşanan sızıntı ile mümkün listenin bir kısmı ortaya çıktı. ResetEra kullanıcısı BlackBate tarafından yapılan paylaşıma bakılırsa, Extra’ya ek olarak Premium ve Deluxe abonelerinin de erişim sağlayabileceği bahsi geçen listede dört Assassin’s Creed oyunu bulunuyor.

  • Final Fantasy 7 Remake Intergrade + Episode INTERmission
  • Assassin’s Creed 4 Black Flag
  • Assassin’s Creed Unity
  • Assassin’s Creed Freedom Cry
  • Assassin’s Creed The Ezio Collection
  • Saints Row IV Re-Elected
  • Stray

Final Fantasy 7 Remake Intergrade + Episode INTERmission

Güncel versiyonunda 4K çözünürlüğü öncelikli hale getirecek Graphics Mode ve 60 FPS’i öncelikli hale getirecek Performace Mode bulunacak. Dahası ise fotoğraf modu, Classic Mode zorluk düzeyi, DualSense kolunun dokunsal geri bildirimi ve uyumsal tetikleyicileri ile tam uyumluluk ve süratli yükleme müddetleri üzere özellikler sizi bekleyecek. Tıpkı vakitte Yuffie Kisaragi isimli bir diğer ana karakter için de ek bir kısım sunacak. Bu kısımda karakterimiz, karanlık Shinra Corporation içine sızacak. Amacı ise güçlü bir maddeyi çalmak ve vatanına zafer getirmek.

Assassin’s Creed 4 Black Flag

1715 yılında geçen oyunun konusuna nazaran, Korsanlar Karayipler’e hâkim oluyorlar ve yozlaşmanın, açgözlülüğün ve zalimliğin sıradan hale geldiği kendi kuralsız Cumhuriyet’lerini kuruyorlar. Biz ise bu kanun kaçaklarının ortasındaki Edward Kenway isimli genç bir kaptan rolündeyiz. Her ne kadar zafer için verdiği gayret ona prestij kazandırmış olsa da, Assassin’ler ile Templar’lar ortasında devam eden ve korsanların inşa ettiği her şeyi yok edebilecek bir savaşın da içine sürülüyor.

Assassin’s Creed Unity

Fransız İhtilali sırasında geçen ve hem Assassin’s Creed 4 Black Flag’in halefi hem de Assassin’s Creed Rogue ile irtibatlı olan oyunda, Arno karakterinin rolüne bürünüyoruz. Belli misyonları kooperatif olarak arkadaşlarınız ile birlikte oynayabiliyorsunuz.

Assassin’s Creed Freedom Cry

Bir köle olarak doğan Adewale, Edward Kenway’in gemisinde bir korsan olarak özgürlüğünü buluyor. On beş yıl sonra ise, eğitimli bir Assassin haline gelen karakterimiz, Saint-Domingue’de geçirdiği gemi kazası sonrasında silahsız ve mürettebatsız kalıyor. Maksadı ise bir gemi bulmak ve köleleri hür bıraktıktan sonra intikamlarını almak için kendi mürettebatını oluşturmak olacak.

Assassin’s Creed The Ezio Collection

Assassin’s Creed II, Brotherhood ve Revelations olmak üzere üç oyunun bulunduğu pakette, Ezio Auditore da Firenze olarak, on beşinci yüzyıl Rönesans İtalyası’nda suikast sanatının inceliklerini öğrenen genç bir adamdan, Roma’ya Brotherhood of Assassins örgütünün liderliğine ve oradan da on altıncı yüzyıl İstanbul’u ile Ezio’nun macerasına son noktayı koyuyoruz.

Saints Row IV Re-Elected

Şu anda serinin satışa sunulmuş aktüel oyunu olan Saints Row IV: Re-Elected’da ana karakterimiz The Boss, seçimleri kazanarak yeni Birleşik Devletler Lideri oluyor lakin çok geçmeden yeni bir tehdit baş gösteriyor. Dünya genelinde, şeytan Overlord Zinyak liderliğindeki yaratıklar ile şiddetli bir istila başlıyor. Hal bu türlü olunca, iş başa düşüyor. Eski ve yeni Saints üyeleri bir ortaya gelerek, dünyayı bu şiddetli istiladan kurtarmak için amansız bir gayrete girişiyorlar.

Stray

Ailesinden kopmuş olan bir kedinin rolünde olacağımız oyunda, unutulup gitmiş olan bir kentten kurtulup ailemize tekrar kavuşmaya çalışacağız. Robotlara ve tehlikeli yaratıklara dikkat ederek ilerleyeceğimiz ve çeşitli gizemleri çözmeye çalışacağımız senaryo boyunca, bize eşlik edecek B12 isimli bir insansız hava aracı (drone) dostumuz da olacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu