Oyun

PlayStation 5 Pro Bu Yıl Piyasaya Çıkabilir

Analistler, heyecanla beklenilen Grand Theft Auto 6’nın 2025’te piyasaya sürülmesi beklentisiyle Sony’nin PlayStation 5 Pro oyun konsolunu bu yıl piyasaya sürmek üzere hazırlıyor olabileceğini söylüyor. Görünüşe nazaran Sony, lansmanın tüketiciler ortasında PS5’e yeni bir ilgi yaratacağını ve 2025’te gelecek olan ve tahminen de PS5 Pro’daki geliştirilmiş donanımdan yararlanabilecek Grand Theft Auto 6’ya hazırlanacağını umuyor.

CNBC‘ye konuşan Kantan Games CEO’su Serkan Toto şunları söyledi: “Oyun sanayisinde Sony’nin nitekim de 2024’ün ikinci yarısında bir PS5 Pro lansmanı hazırladığına dair geniş bir fikir birliği var üzere görünüyor. Ve Sony, 2025’te GTA 6 piyasaya çıktığında kusursuz bir donanımın hazır olduğundan emin olmak isteyecektir; bu lansman tüm oyun sanayisi için büyük bir baht olacaktır.”

Şirket, PlayStation 5’in 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana konsolun ince versiyonunu esasen piyasaya sürdü. CNBC’ye nazaran Pro sürümü, evvelki sürümlere nazaran kıymetli bir yükseltmeye işaret edebilir.

Yeni bir konsol güncellemesi iddiası, Sony’nin PS5 satış varsayımını düşürmesinden yalnızca bir hafta sonra geldi. Sony, Mart ayında sona eren mali yılda 25 milyon adet yerine 21 milyon adet satılacağını söyledi. Şirketin gelir açıklaması sırasında yöneticilerinden biri, firmanın gelecek mali yıldan itibaren satışlarda kademeli bir düşüş beklediğini söyledi.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu