Teknoloji

Palworld balonu patladı!

Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Palworld, büyük ilgiyle karşılandı. O denli ki üretim, kısa müddet içerisinde etkileyici bir performans sergileyerek en popülerler listesine ismini yazdırdı. Lakin son gelişmeler, oyunun tam manasıyla “söndüğünü” gösterdi. O denli ki Palworld oyuncu sayısı önemli düzeyde düştü.

Palworld oynayan kişi sayısı yüzde 83 oranında düştü

Bilmeyenler için Palworld, temelinde bir hayatta kalma oyunu. Pokemon’dan ilham alan üretimde “Pal” ismi verilen Pokemon yaratıkları eğitmeniz gerekiyor. Bunları yapı inşa etmek, çiftçilik yapmak, ateş yapmak üzere misyonlara ek olarak silahlandırarak öbür oyunculara karşı kullanabiliyorsunuz.

SteamDB.info tarafından paylaşılan datalara nazaran Palworld oynayan kişi sayısı yüzde 83 oranında düştü. Şu anda sırf birkaç yüz bin kişinin oynadığı oyun, Counter-Strike 2‘yi bile geride bırakarak doruğa ismini yazdırmıştı.

Öte yandan Palworld, hilecilerle de uğraş ediyor. Geliştirici şirketin yöneticileri tarafından yapılan resmi açıklamada, hile yapmaya kalkan oyuncular için ağır cezalar vereceklerini söyledi. Bu mevzuyu gündemlerinin birinci sırasına aldıklarını belirten yöneticiler, şubat ayında yayınlanacak yeni güncelleme ile birlikte hilecileri daha süratli tespit edebilen bir güvenlik sistemini devreye alacaklarını belirtti. Açıklamanın devamında hile kullanımı nedeniyle mağdur olan oyuncuların düşünüleceği de tabir edildi.

Palworld sistem gereksinimleri

Requirement Minimum Recommended
İşletim Sistemi Windows 10 yahut üstü (64-bit) Windows 10 yahut üstü (64-bit)
İşlemci Intel i5-3570K 3.4 GHz 4 Core Intel i9-9900K 3.6 GHz 8 Core
RAM 16 GB 32 GB
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB) NVIDIA GeForce RTX 2070
DirectX Versiyon 11 Versiyon 11
Depolama 40 GB kullanılabilir alan 40 GB kullanılabilir alan

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Palworld oynadınız mı, oyunu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu