Oyun

Oyunlarda Dünyanın Meselelerine Dikkat Çekilmeye Başlanacak

Playing for the Planet ile oyunlarda dünyanın problemlerine dikkat çekilecek etkinlikler ile müsabakaya başlayacağız. Şimdiden oyun dalındaki büyük isimler projeye takviye vermeye başladılar. Ayrıntılar haberimizde.

Dünyamızdaki gidişata bağlı olarak, doğal felaketler ömürlerimizi artık daha da fazla tehdit etmeye başladı. Her ne kadar dünya genelinde buna yönelik çalışmalar olsa da, bunun artık daha da ciddiye alınması gerekiyor. Bu istikamette bir farkındalık oluşturmanın amaçlandığı Playing for the Planet ismiyle bir teşebbüs başlatıldı. Birleşmiş Milletler liderliğindeki bu proje ile oyunlar üzerinden oyuncuların dikkatlerinin çekilmesi ve çevreyi desteklemek için harekete geçmeleri hedefleniyor.

Oyunlarda Dünyanın Sıkıntılarına Dikkat Çekilecek Projeler Geliyor

Halihazırda Bandai Namco, Gameloft, Microsoft, Rovio, SEGA ve Ubisoft üzere oyun kesiminin değerli şirketlerinin takviye verdiği projenin, çabucak hemen her platformda görebileceğimiz bir oyun çeşitliliğine sahip olduğunu söyleyelim.

Proje kapsamında, birinci adım ise Ubisoft’tan gelecek. O denli ki Riders Republic oyununda Phoenix ismi altında ve orman yangınının sıklığını ve boyutunu azaltma stratejilerini desteklemek ismine kısa ve ağır bir aktiflik düzenleyecek.

Yangınların sonuçları üzerine oyuncuları duygusal açıdan etkilemesinin hedeflendiği aktiflik, evvelden haber verilmeyecekmiş. Tersine, oyunu başlatır iken yaşanan felaketin sonuçları ile direkt karşı karşıya kalacaklarmış. Yangından ötürü oyunun tamamı duman ile kaplanacak, haritanın o bölgesi nefes alınamadığı için erişime kapanacakmış. Oyuna gaz maskeleri ile başlayacak olan oyuncuların, Sequoias’ın kül olmamasını engellemek için programlı bir halde çalışma yapmaları beklenecekmiş.

Bu yıl çıkması beklenen Skull and Bones, hem oyunun dünyasında hem de gerçek dünyada yüzgeçleri için köpekbalıklarının çok avlanmasının nelere yol açabileceğine dair kaynak sömürüsüne odaklı bir aktiflik düzenlenecek. Bu noktada, oyuncuların deniz yabanî ömrünün korunmasına katkıda bulunmak ve köpekbalığı yüzgeci ticaretinin yıkıcı tabiatını manaya fırsatları olacak.

Bu iki oyunun dışında, Fransız yayıncının satışa sunduğu öteki markalarda da yeni modlar, indirilebilir içerikler ve müsabakalar ile projeye her açıdan takviye verilmeye devam edilecek. Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu