Oyun

Orta Çağ’da geçen Call of Duty gibisi oyun geliyor!

Son vakitlerde binlerce askerin yer aldığı ve Orta Çağ’da geçen birçok oyun yayınlandı. Steam‘de kısa müddette tanınan olan bu üretimlerin ortasında Kingmakers da yer alıyor. Oyunun yeni fragmanı, 500 yıl evvelki savaşlarda yeni jenerasyon silah kullanmayı gözler önüne seriyor.

Kingmakers fragmanı yayınlandı

Redemption Road Games tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından yayınlanacak olan Kingmakers, birinci duyurusuyla büyük ses getirdi. Orta çağ strateji tipine yeni bir yorum getiren oyun, çağdaş silahları eski kuşak savaşlarda kullanmayı mümkün hale getiriyor.

Orta Çağ’da geçen Kingmakers, şövalyelerden ve piyadelerden oluşan orduları komuta etmek yerine, birtakım seçkin casusu 500 yıl öncesine götürüyor. Oyuncuların gayesi ise eski dünyada yeni teknolojileri kullanarak bir kıyameti önlemek olacak.

Kingmakers’ta av tüfeği, keskin nişancı tüfeği üzere yeni kuşak silahlar bulunuyor. Ayrıyeten kamyonlar, akın helikopterleri ve çağrılabilir hava taarruzları üzere araçlar ve hava dayanağıyla savaşları daha da kızıştırmak mümkün olacak. Örneğin fragman, bir oyuncunun çağdaş bir akın tüfeğiyle Orta Çağ ordularını öldürdüğü bir sahneyi gösteriyor.

Tek başına oynamanın yanı sıra, her biri kendi ordusunun denetimini ele geçirerek en fazla üç oyuncuyla co-op tecrübesi de sunuluyor. Oyunda binlerce askerin bulunduğu orduları yöneteceğinizi de belirtelim.

Kingmakers’ın bu yılın sonlarında Steam’de erken erişime girmesi ve çok yakın vakitte piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunun fiyatı ise şimdilik belirli değil. Fakat aksiyon ve macera sevenlere hitap edecek üzere duruyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu